ETKL: Kõiki kriisis olevaid põllumajandussektoreid tuleb toetada

ETKL: Kõiki kriisis olevaid põllumajandussektoreid tuleb toetada  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) on seisukohal, et kõiki kriisis olevaid Eesti põllumajandussektoreid tuleb toetada ja riigivõim peaks järgmise aasta riigieelarves leidma vahendid põllumajanduse siseriiklike üleminekutoetuste maksmiseks maksimaalselt lubatud määras.

Eesti piimanduses on suured probleemid, aga kriis räsib tugevalt ka teisi põllumajandussektoreid: seakasvatust, teraviljakasvatust, köögiviljakasvatust, jne.

Kahetsusväärselt on Eesti riik alates 2014. aastast jätnud põllumeestele maksmata siseriiklikud üleminekutoetused. Tuleval aastal on Euroopa Liidu reeglite kohaselt Eestil võimalik oma riigieelarvest põllumehi toetada ligi 20 miljoni euroga ning Talupidajate Keskliidu hinnangul peaks riik seda ka tingimata tegema.Euroopa Liidu poolt on planeeritud Eestile eraldada 8,1 miljonit eurot põllumajanduse kriisiabi. Talupidajate Keskliit peab vajalikuks, et Eesti riigi poolne kaasfinantseering oleks samas mahus ja selle väljamaksmine toimuks esimesel võimalusel. Talupidajate Keskliit ei osalenud suurpõllumeeste aktsioonil „(M)ärkamine!“, kuna selle rõhuasetus on liialt piimanduse probleemide keskne. Samuti on piimapudelite maha asetamine, sobimatu märgistamine ja selliselt väljajagamine Talupidajate Keskliidu arvates kohatu, sest toit on Eesti traditsioonide kohaselt püha ja sellega ei eksperimenteerita.Talupidajate Keskliit peab väga oluliseks Eesti põllumajanduses peretalude arendamist ja selleks paremate võimaluste leidmist Eesti maaelu arengukava raames.  

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee