Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 18. oktoober 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

KIK: Avaneb II toetuste taotlusvoor looduskaitse projektidele

Ligi 1000 hektari poollooduslikke alade säilitamiseks soetatakse 332 veist
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Ühtekuuluvusfondi vahenditest toetatakse projekte, mis aitavad säilitada ja taastada poollooduslikke kooslusi. Samuti toetatakse hooldamiseks vajaliku taristu rekonstrueerimist ja rajamist ning alade hoolduseks vajalikke töövahendite ja kariloomade soetamist.

Minimaalne toetussumma projekti kohta on 10 000 eurot ning toetuse maksimaalne osakaal 85% abikõlblikest kuludest. Toetust saavad taotleda looduskaitsega tegelevad mittetulundusühingud, sihtasutused, kohalikud omavalitsused ja omavalitsusliidud.

Toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Toetust antakse meetmest "Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamine ning taastamine”. Toetamise tingimused on kehtestatud keskkonnaministri määrusega nr 35, 13.10.2016.

Toetatavad tegevused on:

- kaitstavate elupaikade taastamine;

- pool-looduslike koosluste hooldamiseks vajaminevad investeeringud;

- kaitsealade infrastruktuuri arendamine;

- kaitsealade külastuskorralduse infrastruktuuri rekonstrueerimine;

- kaitstavate maastikeväärtuste taastamine;

- kaitstavate liikide ja elupaikade inventuurid ja andmehõive;

- elurikkuse sotsiaal-majanduslikult ja kliimamuutustega seostatud keskkonnaseisundi hindamiseks, prognoosiks ja andmete kättesaadavuse tagamiseks vajalikud töövahendid;

- Ex-situ liigikaitsega seotud investeeringud.

E-toetuse keskkond

19. oktoobril

2016

21. novembril 2016

[email protected]

KIKi kodulehel

Perioodil 2014-2020 toetas KIK struktuurivahenditest I avatud taotlusvoorus 30 poollooduslike koosluste säilitamise projekti kokku ligi 2,2 miljoni euroga.

3 projekti abil taastatakse elupaiku kokku enam kui 141 hektaril. 29 projekti on seotud poollooduslike alade hooldamiseks vajalike loomade soetamisega.

Ligi 1000 hektari poollooduslikke alade säilitamiseks soetatakse 332 veist ja 250 tumedapealist lammast. Samuti toetatakse taristu ja erivahendite soetamist. 1.09.2016 seisuga on 30 projektist ellu viidud juba 18. 

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960