KIK: Avaneb II toetuste taotlusvoor looduskaitse projektidele

Ligi 1000 hektari poollooduslikke alade säilitamis
Ligi 1000 hektari poollooduslikke alade säilitamiseks soetatakse 332 veist

Ühtekuuluvusfondi vahenditest toetatakse projekte, mis aitavad säilitada ja taastada poollooduslikke kooslusi. Samuti toetatakse hooldamiseks vajaliku taristu rekonstrueerimist ja rajamist ning alade hoolduseks vajalikke töövahendite ja kariloomade soetamist.

Minimaalne toetussumma projekti kohta on 10 000 eurot ning toetuse maksimaalne osakaal 85% abikõlblikest kuludest. Toetust saavad taotleda looduskaitsega tegelevad mittetulundusühingud, sihtasutused, kohalikud omavalitsused ja omavalitsusliidud.

Toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Toetust antakse meetmest "Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamine ning taastamine”. Toetamise tingimused on kehtestatud keskkonnaministri määrusega nr 35, 13.10.2016.

Toetatavad tegevused on:

  • kaitstavate elupaikade taastamine;
  • pool-looduslike koosluste hooldamiseks vajaminevad investeeringud;
  • kaitsealade infrastruktuuri arendamine;
  • kaitsealade külastuskorralduse infrastruktuuri rekonstrueerimine;
  • kaitstavate maastikeväärtuste taastamine;
  • kaitstavate liikide ja elupaikade inventuurid ja andmehõive;
  • elurikkuse sotsiaal-majanduslikult ja kliimamuutustega seostatud keskkonnaseisundi hindamiseks, prognoosiks ja andmete kättesaadavuse tagamiseks vajalikud töövahendid;
  • Ex-situ liigikaitsega seotud investeeringud.

 

 

E-toetuse keskkond  avatakse taotluste sisestamiseks 19. oktoobril 2016. Taotluste vastuvõtt algab 21. novembril 2016. Varem esitatud taotlust vastu ei võeta. Samuti ei võeta vastu taotlust ilma nõutava Keskkonnaameti kooskõlastuseta. Taotlusi planeeritakse vastu võtta vähemalt kolm kuud. Taotluste vastuvõtmise lõppemisest teavitatakse üleriigilises päevalehes ja KIKi kodulehel.

Toetusmeetme kontaktisik on Eerika Purgel, eerika.purgel@kik.ee, telefon 627 4112. 

Taotlejatele toimuvad teabepäevad 26.10.2016 Kuressaares, 4.11.2016 Endla LK keskuses Toomal ja 18.11.2016 Pärnus. Teabepäevadel tutvustatakse seatud nõudeid ja E-toetuse keskkonna kasutamisega seonduvat. Täpsem info ja registreerimine KIKi kodulehel.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised