USA põllundushiid ostis Eesti idu

USA põllundushiid ostis Eesti idu
USA põllundushiid ostis Eesti idu

Maailma viie suurima põllumajandusettevõtte hulka kuuluva Monsanto tütarettevõte ostis Eesti idufirma VitalFields.

VitalFieldsi meeskond liitub Monsanto tütarettevõtte The Climate Corporationiga, et aidata ettevõttel pakkuda juhtivaid tehnoloogilisi lahendusi põllumeestele üle maailma.

Eesti idu omandamine märgib The Climate Corporationi esimest sammu Euroopa turule. Koos VitalFieldsiga tahavad nad parandada põlluharijate seniseid töövahendeid, et nad saaksid igalt hektarilt suuremat tulu. VitalFieldsi toode on äpp, mis muudab põllutööde juhtimise ja kirjapanemise lihtsamaks.

VitalFieldsi, ärinimega WeatherMe OÜ, asutasid 2011. aastal endised Skype’i ja Playtechi Eesti töötajad. Nüüdseks pakub ettevõte oma teenuseid nii Eestis kui ka Euroopa suurtes põllumajandusriikides, eesmärgiga muuta põllumajandusettevõtte juhtimine efektiivsemaks ja täielikult paberivabaks.

Tänavu jaanuaris investeeris Monsanto läbi oma tütarettevõtte Monsanto Growth Ventures koos SmartCapiga Vitalfieldsi 1,1 miljonit eurot. VitalFieldsi asutaja ja tegevjuht Martin Rand sõnas tookord tehingut kommenteerides, et investeeringu abil saavad nad oma toodet oluliselt edasi arendada.

Monsanto on suurim seemnetootja ning geneetiliselt muundatud põllukutuuride tootja; ettevõte on viimased kakskümmend aastat olnud suurim maisi ja sojaubade tootja USAs. Monsato müüb oma toodangut ka välisturgudel, sh Ladina-Ameerikas ja Indias.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised