Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda tuleb mahetootjale appi

Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda tuleb mahetootjale ap
Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda tuleb mahetootjale appi

Mahetootjate abistamiseks on loodud uus organisatsioon Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda, mis aitab tootjatel langetada tootmisotsuseid kasutades kohalikke rakendusuuringuid ning tuues teadmisi ka piiri tagant.

Tänavu saab organisatsioon aastaseks ning on enda alla koondanud juba 13 edukat mahetootjat. Koja üks asutaja Margus Ess sõnas, et koda sai loodud selleks, et edendada mahepõllumajanduslikku tootmist ja tootjatevahelist koostööd. „Tegemist on organisatsiooniga kus liikmeteks on praktilise maheviljelusega tegelevad ettevõtted ning kõik liikmed on kaasatud aktiivselt organisatsiooni tegemistesse ning arendamisesse. Senise tegutsemise jooksul on olnud põhitähelepanu suunatud omavahelise oskusteabe ja kogemuste vahetamisele. Vahetatakse positiivseid kogemusi ning ühiselt kavandatakse tehnoloogilist arengut mahepõllumajanduslikus teraviljakasvatuses,“ selgitas Ess.

Lisaks liikmetele, saavad ka teised huvilised, osa käimasolevatest tehnoloogiauuringutest kodulehe www.mahekoda.ee kaudu. „Sinna oleme kogunud huvitavat ja vajalikku informatsiooni liikmetega seotud tegevustest, Eesti teadusasutuste mahetehnoloogia alaste teadusuuringute tulemusi ning ka huvitavaid tõlkematerjale mujalt maailmast,“ ütles Ess. „Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda peab väga oluliseks ka koostööd teiste Eestis tegutsevate maheorganisatsioonidega ning loob ja hoiab sidet Eesti teadus- ja arendusasutustega. Kuigi tänasel päeval ei ole väljapoole organisatsiooni suunatud nn aktiivset nõustamistegevust, siis küllalt palju teisi tootjaid, ka tavatootjaid, tunnevad  meie tegemiste vastu huvi ning pöörduvad abi saamiseks erinevate küsimustega.“

Koja senine tegevus on olnud suunatud eelkõige agrotehnika täiendamisele, arendamisele ja oskusteabe vahetamisele. Kuid lisaks selle vahetatakse ka turuinfot nii saagi müümise kui sisendite ja tehnika ostmise osas. „Kuna uuenev mahetehnoloogia esitab väljakutseid kasutatava tehnika ja teiste seni maheviljeluses suhteliselt vähe kasutamist leidnud sisendite osas, siis pole mõtet igaühel üksinda jalgratast leiutada,“ rääkis Ess.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised