Leibur kuulutab välja konkursi „Leiburi Leivategu 2017“

Leibur kuulutab välja konkursi „Leiburi Leivategu
Leibur kuulutab välja konkursi „Leiburi Leivategu 2017“

Eesti vanim leivaküpsetaja Leibur kuulutab juba viiendat korda välja konkursi parima kodus küpsetatud rukkileiva leidmiseks.

Sellega kutsutakse koduseid leivameistreid ühinema kingitusega Eesti Vabariigi 100 aastapäevaks “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”.

 

Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumeeste Keskliit, Tartu Mill ja Leibur algatasid kevadel 2016 ülemaalise aktsiooni eesmärgiga hoida elus rukkikultuuri, üle põlvkondade kestnud tavasid, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsiooni ning pärandada uutele põlvkondadele austus leiva ja leivavilja vastu. Eesti Rukki Seltsi ja Põllumeeste Keskliidu üleskutsel külvas sada rukkikasvatajat Eesti Vabariigile põllutäie rukist. Just seda saaki kasutavad Tartu Milli veskimehed erilise leivajahu tootmiseks ning Leiburi pagarid küpsetavad juubelileiva, mille retsepti aluseks saab selleaastane võiduleib. Näeme koduleiva küpsetajates koostööpartnereid ja leivakultuuri edendajaid, kelle loomingut soovime Leiburi Leivateo abiga kogu Eesti rahvale esitleda.

Võitja saab 1500 eurot auhinnaraha ja oma leiva Leiburi sortimenti.

Kampaania lisainfo on kättesaadav internetis aadressil http://www.leibur.ee/kampaania ja meiliaadressilt leibur@leibur.ee.

 

Kaheksa parima retsepti autorit kutsutakse juunis lõppvõistlusele. Finalistid ise koos professionaalse þüriiga valivad lõppvõistlusele pääsenute seast oma lemmikleiva, mis läheb Leiburi tootevalikusse ning muutub kättesaadavaks kõikidele eestimaalastele.

Seekord toob Leibur uue toote välja eestlastele omase klassikalise pätsileiva kujul. Koduküpsetajad võivad oma retsepti valmistada vormileivana, aga üheskoos Leiburi tootearendajaga mugandatakse võiduleib pätsileiva liinile.

Retsepte oodatakse 15. märtsist kuni 15. maini 2017.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised