Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 6. aprill 2017

New Holland esitles autonoomset traktorit

New Holland esitles autonoomset traktorit
Autor: Mess SIMA 2017 press

SIMA 2017 messil sai näha New Hollandi NHDrive’i autonoomset traktorit, mis rakendab omavahel kombineeritult tehnoloogiaid, võimaldades sellel töötada põllul ilma juhita, tagades samal ajal traditsioonilise traktori mitmekülgsuse transpordil või juhi täielikku tähelepanu nõudvate tegevuste puhul.

Turul on juba autonoomseid traktoreid, ent siiani on nende autonoomsus piirdunud vaid sõidufunktsiooniga. NHDrive astub sammu võrra edasi, võimaldades sellist autonoomsuse määra, mida pole varem põllunduses saavutatud. See suudab reaalajas vahetut keskkonda nii tuvastada kui analüüsida, arvestades seejuures traktori ja tööseadme oluliste komponentide seisukorra ja talitlusega, et automatiseerida täielikult põllumehe defineeritud ülesandeid.

Nii muutub võimalikuks töö kaugjuhtimine majandi kontorist või teiselt traktorilt, mis töötab näiteks samal maatükil. Kindlad protokollid ja tarkvaralahendused tagavad põllumehele masina maksimaalse kasutatavuse ja meelerahu.NHDrive’i kontseptsioon põhineb spetsiifilistel arendustel, mis hõlmavad järgmisi uuenduslikke tehnoloogiaid: planeerija leidmaks optimaalseid trajektoore maatükil; andurid keskkonna analüüsimiseks; seadmestikult saadav info seadistuste reguleerimiseks vastavalt vajadusele; traktori ja tööseadme vaheliste alamsüsteemide intensiivne integreerimine; mitmetahuline sidetehnoloogia tagamaks kriitiliste andmete pidevat vahetust kaugkasutaja ja masina vahel geograafilistele erisustele vaatamata; üks rakendus arvutil või tahvlil andmaks kaugkasutajale täielikku juurdepääsu masinale, et reageerida hoiatustele, seirata pooleliolevat tööd ja et vajaduse korral tööülesannet muuta. 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736