Fotod: Oilseeds Jatiina esitles uut tehnikat

Fotod: Jatiina esitles uut tehnikat
Oilseeds Jatiina esitles uut tehnikat

20. aprillil olid põllumajandustootjad oodatud Jatiina OÜ Tõrvandis, Kauba tee 10, asuvasse esindusse, et koos pidada maha üks tore pidu. Nii tänati omi kliente, aga samuti anti teada, mida uut ja põnevat pakub traktoritootja Deutz-Fahr sel hooajal põllumehele.

Jatiina OÜ kuulub Oilseeds gruppi ja pakub põllumehele kvaliteetset tehnikat. Nende esindusest leiab nii Deutz-Fahri traktoreid, Krone söödakoristusmasinaid, Amazone külvikuid ja pritse, aga uue tootena ka Keenani söödamiksereid.

Oilseeds Trade juht Veikko Vahar näeb tuleviku positiivselt. “Ajad on läinud paremaks, põllumehe finantsvõimekus on paranenud. Siin on oma osa piima kokkuostuhinna tõusul, aga ka sellel, et meie põllumees on õppinud kriisi tõttu efektiivsemalt tootma. Nüüd on eriti oluline, et põllumees teeks tarku valikuid tehnika soetamisel – kõige odavam ei pruugi olla kõige parem valik. Rõhk peab olema kvaliteedil,” lausus Vahar.

Jatiina tegevjuht Imre Vilt tänas kliente, kes Maamessi raames aega leidsid kohaletulekuks. “Pidutsemiseks leiab alati põhjuse. Meie peo põhjus on teie tänamine ja uutele klientidele teretulemast ütlemine. Kevad toob uued tuuled ja ka uued masinad me põldudele, meie soov on teile täna kõige värskemaid mudeleid tutvustada,” ütles Vilt ja lisas, et natuke tähistatakse ette ka Jatiina 11. sünnipäeva. “Me saame seda tähistada ka õigel päeval, 27. aprillil.” 

Deutz-Fahr tegi Maamessi ajal uute, seeria 6 ja seeria 7, traktorite esmaesitluse. “Need kaks sõsarmudelit on sarnaste tehniliste omadustega. Suurimaks erinevuseks on mootori võimsus ja käigukastide valik. Kui seeria 6-el on valikus kolm erinevat käigukasti, siis seeria 7 on ainult astmevaba TTV ülekandega. Pilkupüüdva Giugiaro disainibüroo poolt kujundatud välisilme all on peidus põhjaliku uuenduskuuri läbinud traktor,“ tutvustas masinat Jatiina Deutz-Fahri tootejuht Ergo Viil. “Uudse lahendusega on esisillavedrustus, uus Deutz AG mootor vastab Tier 4F nõuetele ja seeria 6 käigukastide valikus on nüüd 6-astmeline powershift, automaatkäiguvahetusega RCshift ning astmevaba TTV. Tippvarustusega mudelitel on ka GPS-tehnoloogial põhineva Agrosky automaatroolimine koos sektsioonide lülituse- ja haakeriist-traktor automaatikafunktsiooniga (TIM funktsioon). Mobiilside kaudu vastuvõetav RTK-signaal annab traktoritele sõidutäpsuseks +/- 1 cm. Uued mudelid on senistest lihtsamalt ja soodsamalt hooldatavad.”

Kõik soovijad said tehnikaga lähemalt tutvuda. Kes peole ei jõudnud, neid oodatakse esindusse asja uurima.

Peo muutsid meeldejäävaks ja meeleolukaks ansambel Apelsin ja kaunid tantsutüdrukud.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised