Eestimaa Piimatootjate Ühistu suurendas käivet

Eestimaa Piimatootjate Ühistu suurendas käivet
Eestimaa Piimatootjate Ühistu suurendas käivet

Eestimaa Piimatootjate Ühistu suurendas oma müügitulu vaatamata sellele, et piimaturul on rasked ajad.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et põllumajandustoorme, elusloomade, tekstiilitoorme ja pooltoodete vahendamisega tegeleva Eestimaa Piimatootjate Ühistu müügitulu kasvas 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 1 protsendi võrra 8,65 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 1256 euro võrra 2107 euroni.

Ettevõttes töötas eelmisel aastal keskmiselt 3 inimest. 2015. aastaga võrreldes töötajate arv ei muutunud. Käive töötaja kohta suurenes 1protsendi 2,88 miljoni euroni. Keskmine brutotasu tõusis 1,2 protsenti 756 euroni kuus.

Ühistu põhitegevuseks on piima ühine müümine ning liikmetele tarvilike farmikaupade, kütuse ja elektrienergia ühine ostmine. 2016. aasta lõpu seisuga oli ühistul 31 liiget – 16 juriidilist isikud ja 15 füüsilisest isikust ettevõtjat.

„Aasta lõikes oli keskmine päevane piimamüügi kogus 90,2 tonni, 2015. aastal 88 tonni. Eestimaa Piimatootjate Ühistu jätkab oma liikmetelt piima varumist, tootmise sisendite ühist ostmist, ühistuliste kokkusaamiste korraldamist ning arenguksimuste arutamist,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised