Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 13. juuli 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Soome metsatööstus loodab Eesti eesistumisest abi

Soome metsatööstus loodab Eesti eesistumisest abi
Foto: Postimees/Scanpix
Soome metsatööstus loodab, et eesistujariigi Eesti abiga saab Soome Euroopa Liidu reeglistikus oma metsade majandamiseks paremad tingimused.

Euroopa Liit on kehtestamas reegeid metsaraie mahtudele, et ei kahjustuks metsade võime süsihappegaasi neelata. Soome kardab, et lubatud maht tuleb Soome jaoks liiga väike ega arvesta olulisi kohalikke erisusi. See pärsiks metsatööstust. Teisipäeval Euroopa Parlamendi keskkonnakomisjonis tehtud otsus ei olnud Soomele soodne. Muuhulgas ärritab Soomet, et Rootsi saaks uueneva süsteemi järgi suurema raieõiguse, kuna on aluseks võetud võrdlusaastail rohkem oma metsi raiunud.

Kõik ei ole veel Soome jaoks kadunud. Parlamendi ja Nõukogu läbirääkimised on alles ees ja parlamendi suures saalis hääletatakse teemat sügisel. Soome saadik Euroopa Parlamendis Anneli Jäätteenmäki ütles Kauppalehtile, et on teemat Eesti keskkonnaministri Siim Kiisleriga arutanud.

„Ta teeb kindlasti kõik, et ühtegi riiki ei „karistata“. Eesti keskkonnaminister mõistab Soome muret ja see on suurepärane,“ ütles Jäteenmäki.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751