Soome metsatööstus loodab Eesti eesistumisest abi

Soome metsatööstus loodab Eesti eesistumisest abi  Foto: Postimees/Scanpix

Soome metsatööstus loodab, et eesistujariigi Eesti abiga saab Soome Euroopa Liidu reeglistikus oma metsade majandamiseks paremad tingimused.

Euroopa Liit on kehtestamas reegeid metsaraie mahtudele, et ei kahjustuks metsade võime süsihappegaasi neelata. Soome kardab, et lubatud maht tuleb Soome jaoks liiga väike ega arvesta olulisi kohalikke erisusi. See pärsiks metsatööstust. Teisipäeval Euroopa Parlamendi keskkonnakomisjonis tehtud otsus ei olnud Soomele soodne. Muuhulgas ärritab Soomet, et Rootsi saaks uueneva süsteemi järgi suurema raieõiguse, kuna on aluseks võetud võrdlusaastail rohkem oma metsi raiunud.

Kõik ei ole veel Soome jaoks kadunud. Parlamendi ja Nõukogu läbirääkimised on alles ees ja parlamendi suures saalis hääletatakse teemat sügisel. Soome saadik Euroopa Parlamendis Anneli Jäätteenmäki ütles Kauppalehtile, et on teemat Eesti keskkonnaministri Siim Kiisleriga arutanud.

„Ta teeb kindlasti kõik, et ühtegi riiki ei „karistata“. Eesti keskkonnaminister mõistab Soome muret ja see on suurepärane,“ ütles Jäteenmäki.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee