Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 18. august 2017

Põllumajandusmuuseumi direktor: Ootame rukkimaarjapäevale!

Põllumajandusmuuseumi direktor: Ootame rukkimaarjapäevale!
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Täna, 18. augustil kell 11-17 toimub Eesti Põllumajandusmuuseumis rukkilõikustalgud ning tähistatakse Rukkimaarjapäeva.

Eesti Põllumajandusmuuseum osaleb Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projektides: EV 100 „Sada rukkipõldu, miljon rukkileiba“ ning EV 100 "Sada teraviljapeenart".

Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild ütles, et hommikul kell 11 kogunetakse muuseumiaeda, et tutvuda EV100 rukkipõllul ja EV100 teraviljapeenardel kasvavate põllukultuuridega.

„Ettevalmistusel rukkikülviks on abiks maaharimisel raskeveohobune VERTU, maha läheb sort ’Sangaste’. Kell 12.00 tutvustame rukkilõikusega seotud tööriistu ning töövõtteid. Koos külastajatega lõikame rukist sirbiga, seome rukkivihku ja teeme rukkihakki. Talgute juurde on traditsiooniliselt kuulunud töölaulud ja lõõtsamuusika, et ka muuseumipõllul tööd kiirelt edeneks. Ei puudu ka talgusupp. Kell 13.30 toob tervitused Rukkikuningriigist ja annab ülevaate EV100 rukkipõldudest Rukkikuningas Hans Kruusamägi ja Rukkiseltsi president Vahur Kukk,“ ütles Sild.

Lisaks toimub rehepeks masinaga ja käsitsi ning osaleda saab põnevates töötubades (rukkilille meisterdamine, õletööd, kividele maalimine, puu- ja sepatöö, halumaalimine) jm..

Lapsi rõõmustavad laulumängud ning poni- ja hobusõidud Avatud on muuseumi näitused. Kell 15.30–17.00 toimub kontsert ansamblilt Lõõtsavägilased.Vaata lisa SIIT

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616