MES valib parimat taimekasvatajat

MES valib parimat taimekasvatajat
MES valib parimat taimekasvatajat

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valib kuue kandidaadi hulgast välja tänavuse parima taimekasvataja. Otsus tehakse ja võitja kuulutatakse välja 30. septembriks.

Konkurssi on korraldatud kolm aastat. Seni on antud parima taimekasvataja tiitel Voore Farmi taimekasvatusjuhile Margus Lepale, teraviljakasvatajatele Erki Oidermaale ja Ivo Eenpalule.

Parima taimekasvataja aunimetus antakse inimesele, kes on aasta jooksul saavutanud häid tulemusi taimekasvatuses. Võitja väljaselgitamisel arvestatakse tootmisnäitajaid, agrotehnilisi võtteid, keskkonna- ja loodussõbralikkust, heakorda, arengut ja innovaatilisust, jätkusuutlikkust, viljelusvõistlusel osalemist ja taimekasvatuse propageerimist.

Tänavused kandidaadid on Madis Ajaots (esitaja ETKI), Ülo Tagel (esitaja EPKK), Eva Tuusis (esitaja ETKL), Mihkel Vainula (esitaja MTÜ Viljeluspäevad), Kaido Kirst (esitaja MTÜ Viljeluspäevad) ja Andres Saun (esitaja Eesti Seemneliit).

Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatus moodustab valimiseks hindamiskomisjoni, kes külastab kõiki kandidaate. Selle aasta žüriis osalevad Lemmi Oro – MES nõukogu, Raul Rosenberg - MES, Tiiu Annuk – MTÜ Viljeluspäevad, Aret Vooremäe - EMÜ, Roomet Sõrmus - EPKK, Mati Koppel – ETKI, Helena Vaher – Maaeluministeerium.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised