Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 4. oktoober 2017

Täna selgub, kas Leedu riik kuulutab välja eriolukorra

Täna selgub, kas Leedu riik kuulutab välja eriolukorra
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Leedu valitsus otsustab täna, kas kehtestada põllumeestele paduvihmadest põhjustatud kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuva kahju tõttu üleriigiline eriolukord

Leedu valitsus arutab täna, kas kehtestada kogu riigis eriolukord, sest augustikuised vihmasajud on teinud võimatuks saagikoristuse põldudelt ja samuti talivilja külvamise.

Esialgsete andmete kohaselt on põllumajandustootjad kahju saanud vähemalt 40 miljoni euro ulatuses. Ka ei ole nii keerulist sügist olnud juba pea 40 aastat.

Hädaolukorra väljakuulutamine riigis annaks võimaluse, lisaks riigireservi kasutusele, pöörduda abi saamiseks Euroopa Komisjoni poole.

Lätis seitsmes piirkonnas samuti kriisiolukord

Läti seitsmes piirkonnas - Neretas, Kokneses, Viesītes, Apes, Jaunjelgavas, Pļaviņas ja Smiltenes – tahavad põllumehed suurte vihmakahjude tõttu välja kuulutada kriisiolukorda.

Seitsme maakonna esindajad pöördusid abi saamiseks Läti põllumajandusministeeriumi poole, sest augustis ja septembris olnud tugevad vihmasajud on takistanud nii saagi koristust, kui talivilja külvi.

Läti põllumajandusminister Janis Duklavs ütles, et on kursis olukorraga. „Kutsume valitsuse kriisikomisjoni üles uurima võimalust kuulutada välja eriolukord nendes seitsmes maakonnas, kus põllumehed on kannatanud kahju üleujutuste tõttu,“ sõnas ta.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616