Yara plaanib omandada Vale Cubatao Fertilizantesi

Yara plaanib omandada Vale Cubatao Fertilizantesi
Yara plaanib omandada Vale Cubatao Fertilizantesi

Yara sõlmis lepingu, millega plaanitakse omandada Brasiilias Vale Cubatao Fertilizantesi tehas. Vale S.A. ettevõtte väärtuseks on 255 miljonit USA dollarit. Omandamine teeb Yara Brasiilias suurimaks lämmastikväetiste tootjaks ja suurendab nende turuosa märkimisväärselt.

Yara on maailma suurim lämmastikväetiste tootja ning omab valdkonnas kõige laiemat toodete portfoliot, mis sisaldab nii üksikelemendiga kui ka kompleks- ja leheväetisi. Yara on läbinisti rahvusvaheline ettevõte, seda nii tootmise, müügi, teenuste kui teadustöö seisukohast. Väetisetootja on esindatud nii Ameerikas, Euroopas, Aafrikas kui Aasias.

Aastal 2016 müüs Cubatao kompleks ligikaudu 1,3 miljonit tonni lämmastikku ja fosfaattooteid 2,5 miljonit tonni, sealhulgas CO2 ja muid vahesaadusi, mille tulemuseks oli 413 miljoni USA dollari suurune puhaskasum ja EBITDA 30 miljonit dollarit.

Yara loodab teha investeeringuid umbes 80 miljoni USD väärtuses kuni 2020. aastani.

Leping sõlmitakse asjaomaste konkurentsiasutuste heakskiidul ja muudel regulatiivsetel heakskiidudel. Tehing peaks jõustuma 2018. aasta teisel poolel.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised