Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 15. veebruar 2018

Partnerpäev kutsus keskkonnateemadel kaasa rääkima

Partnerpäev kutsus keskkonnateemadel kaasa rääkima
Autor: Postimees/Scanpix
Keskkonnaministeeriumis toimunud traditsioonilisel partnerpäeval ütles keskkonnaminister Siim Kiisler, et meid kõiki puudutava keskkonnavaldkonna tuleviku planeerimisel on hea tulemuse saamiseks vaja kõikide panust.

„Lisaks tavapärastele koostöövormidele on kasulik aeg-ajalt võtta kõik partnerid kokku, et rääkida eesootavatest plaanidest ja koguda häid mõtteid, aga ka kriitikat. Huvi selliste parterpäevade vastu on aasta-aastalt suurenenud ja seekordnegu kohtumine näitas, et inimeste huvi keskkonnateemades kaasa rääkida on suur ja see on ainult tervitatav,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Sel aastal alustatakse mitmete valdkondade järgmist kümnendit kujundavate strateegiate välja töötamisega.„Metsanduse arengukava koostamisega on juba algust tehtud, aga alustame ka ringmajanduse strateegia koostamisega, millesse koondatakse nii jäätme- kui ka kemikaalipoliitika pikaajalised eesmärgid. Kõikide selliste protsesside käigus ootame väga huvigruppide ja ettevõtete mõtteid ja ettepanekuid, et tulemus saaks võimalikult hea,“ selgitas keskkonnaminister Siim Kiisler.Ringmajanduse strateegia eesmärk on süsteemselt läheneda ringmajanduse väljakutsetele ning tagada keskkonnakorralduse valdkonna terviklik arendamine. Strateegia koostamine planeeritakse algatada sellel aastal ning kehtestada 2020. aasta jooksul.Metsanduse arengukava koostamiseks kulub peaaegu kolm aastat, uus arengukava tuleb esitada Riigikogule kinnitamiseks aastal 2020.Keskkonnaministeeriumi partnerpäeval tutvustati keskkonnavaldkonna plaane ja prioriteete 2018. aastaks. Partnerpäeval osales üle 120 huvilise erinevatest keskkonnavaldkonnaga seotud huvigruppidest, liitudest, fondidest, tööstusettevõtetest, ülikoolidest, loodusturismi ettevõtetest, kohalikest omavalitsustest jne.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751