Fotod: OG Elektra näitas huvilistele pagari- ja vorstitsehhi

Fotod: OG Elektra näitas huvilistele pagari- ja vorstitsehhi
Fotod: OG Elektra näitas huvilistele pagari- ja vorstitsehhi

Avatud toidutööstuse projekti raames avas oma tootmise uksed ka OG Elektra toidutööstus Lepna külas Rakvere lähistel.

Toidutööstust tutvustas huvilistele OG Elektra tootmisjuht Tatjana Rõmkevitš, kes on pikaajalise tootmisjuhi töökogemusega, OG Elektras on ta üle kahe aasta töötanud, olles n-ö uus töötaja. „OG Elektra kontsernis töötab üle 1600 inimese, seda siis nii kauplustes üle-eesti, kui siin meie kontoris, ladudes ja tootmises. Väga paljud, just tööstuse poolel, on siin töötanud aastaid ja teevad oma tööd südamega,“ rääkis Rõmkevitš.

OG Elektra AS kontsern on 100% eestimaisel erakapitalil rajatud ettevõte, mille põhitegevuseks on toiduainete tootmine ja jaekaubandus. Tegevust alustati 1991. aastal kahe kauplusega. Ettevõte on algusest saadik olnud pere-ettevõte ja kuulub suurärimees Oleg Grossi perele.
Kokku on Eestis 60 toidu- ja esmatarbekauplust, mis on koondunud Grossi Toidukaubad kaubamärgi alla. „Hetkel on käimas nii mõnegi kaupluse renoveerimistööd ja ehitame ka uusi juurde. Uut kauplust on oodata näiteks Mustveesse ja Jürisse Harjumaal,“ sõnas Rõmkevitš.

Avatud toidutööstuste projekti raames said huvilised näha esmalt kondiitritsehhi ja lihatoodete pakkimistsehhi. Mõlemas neis oli hämmastavalt palju käsitööd. Näiteks tegi üks masin igale eestlasele teada-tuntud küpsiseid „Kevadlill“, aga šokolaaditäpike sinna peale pandi käsitsi – küpsis-küpsise haaval ja nii valmisid tuhanded küpsised. Ka torte tehti nagu kodus – kodumaisest jahust ja kõik tordipõhjad kaunistasid kondiitrid sujuvalt, täpselt ja professionaalselt.
„Suurem investeering, mis siia tsehhi sai tehtud, on saialiin. See vähendas käsitsitöö mahtu meeletult ja töölised võtsid selle uuenduse rõõmuga vastu, ning nüüd ka ise imestavad vahel, et kuidas nad küll kunagi saiu käsitsi tegid,“ oli kondiitritsehhi juht rahul.
Rõmkevitš täiendas, et järgmise investeeringuna on nende tootmises plaanis uuendada salatiliine.

Vorstitsehhis käis meie külastuse ajal vilgas õllesnäkkide pakkimine. Seal selgitati meile, kuidas toimub kaupade logistikapool. „Ma arvan, et üheks meie firma tugevuseks on see, et me teeme kõike ise – meil on oma sigala, oma tapamaja, ostame ise ka tooraine sisse, töötleme seda ise, meil on olemas autopark ja kaup läheb meie oma kauplustesse. See süsteem aitab meil kiirelt reageerida, kui on kogemata mõni kauplus lisaportsu kaupa saanud või hoopis ilma jäänud, saame kiirelt asjad korda ajada,“ selgitas tootmisjuht.

Tootearendustöö on ära tehtud aastatega. „Hetkel meil palju uusi tootearendusi ei tule. Meie klient armastab meie toodetut ja maitsed on väljakujunenud. Me peame oma tooteid tehes arvestama kliendi ostujõudu – nii leiab meie valikust vorste, mille kilohind on alla kahe euro ja ka kallima maitse eelistajad saavad valida just neile meelepärase salati, kala- või lihatoote,“ ütles Rõmkevitš.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised