Yara Birkeland saab maailma esimese digitaalse kaubakäitlemislahenduse

Yara Birkeland
Yara Birkeland

Väetisetootja Yara ja laevadele kaupade käitlemisseadmete tarnija Kalmar on sõlminud kokkuleppe, milles Kalmar pakub Norras asuvale Porsgrunni kaile ainulaadset, täielikult digitaliseeritud konteinerite käitlemise lahendust.

See tähendab, et kõik vajalikud toimingud, mis on seotud maailma esimese autonoomse ja elektrilise konteinerlaeva Yara Birkelandiga, viiakse läbi täiesti autonoomsel ja kulutõhusal viisil, kusjuures säästes keskkonda, sest heitkogused on olematud.

"Selle lepinguga ei ole Yara Birkeland mitte ainult maailma esimene elektri- ja autonoomne konteinerlaev vaid see on maailma esimene digitaalne ja elektriline tarneahel, kus kõik toimingud, sealhulgas laadimine, mahalaadimine ja vedu, viiakse läbi täiesti iseseisvalt ja nullheitega. Kalmaril on olemas tipptehnoloogia, nii seadmed kui tarkvara ning oskusteave nende lahenduste integreerimiseks meie tarneahelasse, "ütles Tove Andersen Yarast.

Eelmisel aastal teatas Yara oma koostööst tehnoloogiafirma Kongsbergiga, et ehitada maailma esimene täielikult autonoomne, akudega töötav konteinerlaev. Nüüd on lisandunud siis ka koostööprojekt Kalmariga, kes pakub Yara Birkelandile autonoomset laadimis- ja mahalaadimislahendust ning transporti väetisetootmisrajatiste ja kaide vahel. Lahendus viiakse ellu etappidena, kus automaatika tase aja jooksul järk-järgult suureneb.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised