Jaga lugu:

Hans Kruusamägi: tänavu õigustab rukis ennast igati

Hans Kruusamägi: tänavu õigustab rukis ennast igati  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Simuna Ivax OÜ juht, Rukkikuninga tiitlit kandev põllumees Hans Kruusamägi, sõnas et tänavu on rukkikasvatusel jumet.

„Teravilja kasvatame Simuna Ivaxi põldudel 1900 hektaril. Rukki osakaal on suhteliselt suur, seda on pea 500 hektarit. Tänavu olen rahul selle otsusega, et nii palju maha külvasin, sest selle kevade ilmaolusid arvestades, on vähenõudlikku rukki kasvatamine ennast igati õigustanud. Ka saan ma ära kasutada kehvemad maad kuhu nisu ei sobi,“ selgitas ta. „Keskmiseks saagiks planeerin tänavu 6 tonni hektarilt, parematelt põldudelt saab isegi 7 ja kehvematelt 4 tonni. Ma saan rukkist seega ka tänavu normaalse saagi kätte!“

Kruusamägi rõhutas, et kui nüüd vaadata, mis toimub meil suviviljade põldudega, kuidas põud neid räsinud on, siis rukis paistab igati kena olevat. „Ma saan ühe umbrohutõrje ja ühe kõrretugevdajaga ehk minimaalsete kulutustega, hea saagi. Haigustõrjet ma ei plaani üldse teha. Ja küll ma leian sellele viljale ka hea hinnaga ostja,“ rääkis Kruusamägi.

„Vilja võtame üles kahe võimsa Claasi kombainiga. Neil saab nüüd täis viies tööaasta ja nüüd mõtlen, kas lasen selle aasta veel liisingusse ja ei vaheta välja, aga mine sa tea. Igal juhul olen Claasi kombainidega ülirahul, need peavad meie oludes hästi vastu ja müüja Konekesko Eesti teenusega saan samuti rahule jääda – vajadusel on abi alati kiirelt olemas,“ sõnas Kruusamägi.

Vilja kuivatab ta ise. Vaja oleks uut kuivatit, aga tänavu kohendatakse veel vana ja saadakse nii hakkama.

Jaga lugu:
Seotud lood
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee