Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 1. august 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

BASF viib lõpule Bayeri tegevusharude ja varade omandamise

BASF viib lõpule Bayeri tegevusharude ja varade omandamise
Foto: BASF
BASF viis lõpule mitmesuguste Bayeri tegevusharude ja varade omandamise. See on strateegiline täiendus BASFi taimekaitsele, biotehnoloogilisele ja digitaalpõllumajanduslikule tegevusele ning märgib ettevõtte sisenemist seemnete, mitteselektiivsete herbitsiidide ja nematotsiid-seemnetöötlusvahendite turule.

„See strateegiline käik lisab meie tugevasse põllumajanduslahenduste portfelli väärtust ja toetab uuenduspotentsiaali. Kokkuvõttes tagab see klientidele veelgi laiaulatuslikuma ja meelepärasema valiku,” selgitas BASF SE juhatuse esimees ja tehnoloogiajuht dr Martin Brudermüller.

„Nende varade omandamine annab BASFile põllumajanduse valdkonnas uue näo. See tugevdab meie turupositsiooni põllumajanduslahenduste valdkonnas ja loob uusi arenguvõimalusi,” lisas BASF SE juhatuse liige ja põllumajanduslahenduste turusegmendi vastutav isik Saori Dubourg. „Ootame pikisilmi meie ühise teekonna algust ja tervitame oma uusi kolleege BASFis.”

2017. aasta oktoobris ja 2018. aasta aprillis kirjutas BASF alla lepingutele, et omandada kokku 7,6 miljardi eurose ostuhinna eest (rahatehinguna) tegevusharud ja varad, mida Bayer seoses Monsanto omandamisega pakkus.

Omandamise käigus liitub BASFiga u 4500 uut töötajat. Lepingud hõlmavad Bayeri üleilmset glüfosinaatammooniumi äri; seemnete ärisid, sh sordiomadusi, uurimis- ja aretustegevust ning olulisemate toodete kaubamärke valitud turgudel; taimeseemnete äri; hübriidnisu teadus- ja arendustegevuse platvorme; mitmesuguseid seemnetöötlusvahendeid; teatavaid glüfosinaadil põhinevaid Euroopa herbitsiide, mida kasutatakse ennekõike tööstuslikult; terviklikku digitaalset põllumajandusplatvormi xarvioTM; samuti teatavaid mitteselektiivseid herbitsiide ja nematotsiidide uurimisprojekte.

Need tehingud on nüüdseks lõpetatud, välja arvatud taimeseemnete tegevusharu puhul, mis peaks lõpule jõudma 2018. aasta kolmandas kvartalis.

BASFi põllumajanduslahenduste divisjon

Maa elanikkond kasvab peadpööritava kiirusega ja üha olulisemaks muutub meie võime arendada välja ja säilitada säästev põllumajandus ja terve keskkond. Meie töö ongi see võimalikuks muuta koostöös põllumeeste, põllumajandusspetsialistide, kahjuritõrjespetsialistide ja teiste asjaosalistega. Seetõttu panustame tugevasse teadus- ja arendustegevusse ning ulatuslikku portfelli, kuhu kuuluvad seemned, tunnused, keemilised ja bioloogilised taimekaitsevahendid, mullaharimine, taimetervis, kahjurite tõrje ja digitaalne põllumajandus. Tänu laborites, põldudel, kontorites ja tootmisüksustes töötavatele ekspertmeeskondadele toome kokku uuendusmeelse mõtlemise ja maalähedase tegevuse, et luua reaalselt rakendatavad ideed, millest võidavad nii põllumehed, ühiskond kui ka kogu planeet. 2017. aastal oli divisjoni müügitulu 5,7 miljardit eurot. Lisateavet leiate veebilehelt www.agriculture.basf.com ja meie sotsiaalmeediakanalitest.

Kasu kliendile. Omandamisest võidavad kliendid, kelle päralt on edaspidi veelgi suurem abivahendite valik oma saagikuse, taimekvaliteedi ja kasumlikkuse parandamiseks.

„Tänu veelgi paremale uurimis- ja arendusvõimele ning -ulatusele suudame pakkuda tugevaid lahendusi alates seemnetest kuni saagikoristuseni ja suurendame seeläbi konkurentsi turul. See annab klientidele võimaluse ka päriselt otsuseid langetada nii täna kui ka homme,” selgitas BASFi põllumajanduslahenduste divisjoni president Markus Heldt. „Pärast mitmekuulisi ettevalmistusi äritegevuse ladusaks üleminekuks ja töötajate sujuvaks organisatsiooni sulandumiseks ootame võimalust uuesti tööle asuda – uue meeskonna, laiendatud äritegevuse ja avaramate võimetega.”

Et peegeldada selle põllumajandustegevuse laienenud ulatust, nimetas BASF taimekaitse divisjoni (ingl.keeles Crop Protection) ümber põllumajanduslahenduste divisjoniks (ingl.keeles Agricultural Solutions). Peale selle lõi divisjon uue äriüksuse seemnete ja tunnuste jaoks.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960