Baltic Agro korraldas põlluseminari suunitlusega mahetootjale

Baltic Agro maheseminar
Baltic Agro maheseminar

4. juulil toimus Eesti Maaülikooli (EMÜ) Mahekeskuses Baltic Agro põlluseminar maheviljelejatele. Tutvuti erinevate talinisu ja kaera katsetega ning kohtuti tootefirmade esindajatega. Mahetootmise tulevikutrendidest andis ülevaate Margus Ameerikas ja jalutuskäiku põllul juhtis Eili Rajapuu.
Põlluseminarile oli kohale tulnud ligemale sadakond mahetootjat.

Mahetootmises levib järjest enam erinevate biopreparaatide ja maheväetiste kasutamine. Firma NANDO esindajad tutvustasid põhjalikult bakterpreparaate BioStart seemnetöötluseks, BioSpektrum mulla töötlemiseks ja BioSplito taimejäänuste lagundamise kiirendamiseks. Ecoplant esindaja tutvustas mahetootmises kasutatavaid põhiväetisi. MeMon väetiste ülevaate tegi Baltic Agro esindaja. Nordkalk esitles katses olevat kiire neutraliseerimisvõimega lubiväetist AtriGran. Toodete erinevate kasutusnormide tulukusest saame teha järeldused peale katse koristust. Visuaalselt on erinevused märgatavad. Lisaks tutvuti katsete taustal lehe kaudseks väetamiseks kasutatavaid makro- ja mikroelemente sisaldavaid Tradecorp tooteid.

„Eesti Maaülikooli Mahekeskuse katsekeskuses on Baltic Agro tellimusel rajatud talinisu ’Skagen’ erinevate kasvutehnoloogiate võrdluskatse, mille põhieesmärk on välja selgitada milliste bakterpreparaatide ja mikroelementide mõju seemnete töötlemisel annab parima majandusliku efekti. Katses on erinevate orgaaniliste põhiväetiste kasutamine koos täiendväetamisega kasvu ajal,“ selgitas tausta Eili Rajapuu.

Rajapuu sõnul on vaatamata põuasele kevadele katsed hästi õnnestunud. „Loodame sügisel saada usutavad tulemused, mis aitavad mahetootjal teha otsuseid, mis tagavad saagi kasvu ja  majandusliku tulukuse mahetootmises,“ sõnas ta.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised