Autor: Põllumajandus.ee • 28. august 2018

Uus John Deere kombain tegi Eesti põldudel esimesed viljakoristused

Eelmisel nädalal esitleti Eesti põldudel kõige moodsamat, täisautomaatset rootorkombaini John Deere S785i, mille uudne maapinda kopeeriv heeder saab põllult iga väärtusliku tera kätte.
Uus John Deere kombain
Autor: Baltic Agro Machinery

Tegemist on ehtsa tulevikumasinaga, mis end automaatselt seadistab ja koristusajal olulist tööaega kokku hoiab. „Automatiseeritud kombain õpetab kõigepealt juhti masinat seadistama, sätib end automaatselt paika ja säilitab seaded päeva kestel,“ rääkis Baltic Agro Machinery kombainide tootejuht Marek Peensalu. Viljakoristamise tootlikkuse tõstmiseks on kombainil 4. põlvkonna interaktiivne juhtimiskeskus ja aktiivne saagihaldus, mis automaatselt saagikuse mõõtmist kalibreerib.

Kombainil on uudne maapinda kopeeriv flexdraper heeder, mis tänavuse Eesti ekstreemse suve tingimuses iga tera põllult kätte saab. „Järvamaal Koigi OÜ põllul koristasime otra nii tavakõrgusel heedriga kui ka uue madalalt koristava heedriga ja saime saagikuse vaheks 1000 kg hektari kohta,“ lisas Peensalu.

Põllumehed peavad põllumajandustehnika valikul oluliseks nii kaasaegseid lahendusi kui ka vastupidavust. “Kombaini soetamisel on olulised hind, hooldus, järelturg, sinna juurde kuuluv tore suhtlev meeskond ja kaasaegsed nutikad lahendused, mis on John Deere’i masinatel olemas,” jagas oma mõtteid Harjumaal Anija vallas teravilja kasvatava Koplimäe Agro OÜ agronoom Silver Haugas kombaini demopäeval Anijal.

Uue kombaini demopäev. Fotod: Baltic Agro Machinery
Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751