Kekkilä-BVB-st saab Euroopa juhtiv aiandusettevõte

Kekkilä-BVB-st saab Euroopa juhtiv aiandusettevõte
Kekkilä-BVB-st saab Euroopa juhtiv aiandusettevõte

Soome Vapo Oy aiandusüksus – ASi Tootsi Turvas ja Kekkilä emaettevõte – ning Hollandi BVB Substrates ühinevad, et moodustada Euroopa suurim ning mitmekülgseim profi- ja hobiaiandusettevõte.

Uus ettevõte Kekkilä-BVB Oy ühendab aastakümnete pikkused kogemused profiaianduses ja sellega seotud toodete tootmisel. Ettevõtte eesmärk on pakkuda lahendusi, mis toetaksid säästvat arengut ja säilitaksid magevett, rahuldades kogu maailmas kasvavat suundumust puhta kohaliku toidu tarbimise ning ligitõmbavate ja õdusate elukeskkondade loomise poole. 

Ühinemine moodustab osa Vapo uuest strateegiast. Uue ettevõtte hinnanguline netokäive oleks 240 miljoni euro ringis ja see annaks tööd umbes 500 inimesele. Vapo Oy hakkab omama 70% ning van Buuren pereettevõtte investeerimisettevõte 30% ühendettevõtte aktsiatest. 
Soome Vapo on Euroopa suurim profiaiandusettevõte ja aiandusturba tootja. Tegemist on Põhjamaade turuliidriga, kes on loonud Kekkilä ja Hasselfors Gardeni tugevad kaubamärgid. Kekkilä Professionali kaubamärgi tooteid eksporditakse praegu enam kui 70 riiki. Peale selle müüb Vapo üle kogu maailma toorainet aianduse sektorile. 

1908. aastal asutatud Hollandi ettevõte BVB Substrates B.V on perefirma, mille omanikud ja juhid on van Buureni perekond. BVB tegutseb profi- ja hobiaianduse ning maastikukujunduse valdkonnas, keskendudes kliendile, kestlikele lahendustele, uurimistööle ja koolitustele. Ettevõte ekspordib oma tooteid peamiselt kaubamärgi BVB Substrates all enam kui 80 riiki. 
Uus ettevõte ühendab mõlema osapole laiaulatuslikud valdkondlikud teadmised, lisaks ühe teadus- ja arendustegevuse oskusteabe ning teise laieneva toorainebaasi. Koos suudavad ettevõtted astuda järgmise sammu kasvu poole ülemaailmsel turul. 

Ühinemine on konkreetne samm Vapo strateegiliste eesmärkide täitmise ja jätkusuutlike kasvulahenduste loomise poole

Vapo Oy nõukogu esimees Jan Lång sõnul on Vapo ja BVB ideaalsed partnerid. „Meil on ühine nägemus tegevusala tulevikust, koos oleme konkurentsivõimelisemad, et kasvaval ülemaailmsel turul edu saavutada. Vapo aktsionäride jaoks suurendab see kindlasti ettevõtte väärtust,” sõnas Lång.

Ühinemine on konkreetne näide Vapo uuest strateegiast. Vapo vaatas varem sel aastal oma strateegia läbi ning valis üheks keskendumist vajavaks valdkonnaks kiiresti kasvava ülemaailmse profiaianduse turu. Suured suundumused, nagu rahvastiku kasv, linnastumine ja magevee nappus, kasvatavad nõudlust tõhusa kohaliku toidutootmise järele,“ ütleb Vapo Oy tegevjuht Vesa Tempakka.

„Holland on aianduse Silicon Valley. Koos BVBga oleme aianduse ökosüsteemi ja uusimate tehnoloogialahenduste keskmes. Koos suudame otsida uuendusi, et pakkuda kliendi lähedal talle kõige sobivamaid aianduslahendusi. Ülemaailmsel aiandusturul on tegemist uut liiki ettevõttega, kellel on meistriliigas võistlemiseks vajalikud ressursid,” jätkab Tempakka.

Vapo kontsern on olnud pikka aega üks BVB peamisi toorainetarnijaid. Ettevõtted tegid juba teadus- ja arendustegevuses koostööd.
"BVB on perefirma, mille eesmärk on alati olnud pakkuda tooteid, mis sobivad hästi meie nõudlike klientide vajadustele. Meie jaoks on oluline, et partneril oleksid samad väärtused, milles koostöö, jätkusuutlikkus ja kliendid on kesksel kohal. See võimaldab meil pakkumisi mitmekesistada ja laiendada oma oskusteavet uutesse turuvaldkondadesse. Mõistame turge, oma kliente ja üksteist ning täiendame oma ettevõtteid suurepäraselt. See on väga heaks aluseks, millelt koos kasvada,“ ütles BVB omanik Mart van Buuren.

Uus ettevõte alustab tööd esimesel võimalusel 2019. aasta alguses. Ühinemiseks ei ole vaja konkurentsiametite nõusolekut. Ühinemine ei mõjuta koheselt kummagi ettevõtte töötajaid.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised