Autor: Põllumajandus.ee • 21. märts 2019

Kolmikliit leppis kokku metsa- ja keskkonnateemad

Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid eile keskkonnaga seotud küsimusi. Metsa majandamisel tuleb lähtuda metsateadlaste poolt pakutud lahendustest. Taastuvenergia osakaalu nii elektri- kui soojuse tootmisel soovitakse suurendada.
Metsa- ja keskkonnateemad olid eile kolmikliidus arutlusel.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et tööstuse areng ei tohi tulla Eesti keskkonna ja meie tuleviku arvelt ning nii metsanduses kui ka mujal sektorites liikuda enam tooraine suurema väärindamise suunas. “Eesti inimestele on mets ja puhas loodus alati olnud hinnalised väärtused, mida hoida ja kaitsta. Näeme, et meil tuleb enam pingutada taastuvenergia osakaalu suurendamise nimel, toetada taasmetsastamist ning edendada jäätmete sorteerimist,” selgitas Ratas.

Lepiti kokku, et toetatakse puidu väärindamist vähendades nõnda puidu kui tooraine väljavedu. EKRE esimees Mart Helme ütles, et puidu väärindamise taseme tõstmine on meie metsade ja keskkonna puhtuse ja loodushoiu seisukohalt, aga samuti maapiirkondade tööhõive seisukohalt, kriitilise tähtsusega.

„Mets on Eesti üks kõige suuremaid varasid ja me peame selle majandamisel lähtuma metsateadlaste poolt pakutud lahendustest," ütles Isamaa aseesimees keskkonnaminister Siim Kiisler. "Eesti on küll väike, kuid ka siinne majandus mõjutab paratamatult kliimat, seepärast peame viivitamatult astuma samme Eesti majanduse ümberkujundamiseks nii, et see vastaks rahvusvahelise kliimapoliitika nõuetele ja looks Eesti ettevõtetele uusi võimalusi."

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751