Autor: Põllumajandus.ee • 14. aprill 2019

President külastas Mangeni piimafarmi

President Kersti Kaljulaid külastas möödunud reedel Mangeni PM OÜ piimafarmi ning kajastab seda sündmust on Facebooki lehel.
Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Mangeni PM juht Meelis Venno.
Autor: Kersti Kaljulaidi FB-leht

Kersti Kaljulaid kirjutab Facebookis oma külaskäigust piimatootja juurde järgmiselt:

Käisin täna Viljandimaal, kus külastasin Mangeni PM nimelist ettevõtet, mis on üks Eesti suurimaid piimakarjakasvatajaid. Kohtusin tublide Eesti ettevõtjate ja töötajatega. Pean neist väga lugu, sest paljuski just sellistel inimestel ja ettevõtetel püsib elu Eesti maapiirkondades.

Mangeni PM on suurepärane näide innovaatilisest põllumajandusettevõttest. Ettevõtte juhi Meelis Venno sõnul on häda muidugi selles, et nende tehnoloogiad on nii uuenduslikud ja nutikad, et nõu küsida väga kuskilt polegi, mistap tuleb palju ise nuputada ja katsetada. Tulemuseks on aga 1500 pealine lüpsikari, kus loomade heaolu on Euroopa absoluutsel tipptasemel. Väga heal tasemel piimatootmisega on ühendatud ka biogaasi tootmine. Gaasi müüakse nii võrku kui ka sealsamas ettevõte kõrval olevas enda rajatud avalikus tanklas kõigile huvilistele.

Selle kõige taga on nii sihikindlad omanikud, kes on kokku aastate jooksul investeerinud pea 20 miljonit eurot, kui ka tublid töötajad. Töötajaid on firmas pealt 40 ning igal aastal palgatakse hooajaliselt ka Ukrainast 4-5 inimest appi, sest hoolimata maakonna keskmisest üksjagu kõrgemast palgast pole kohapealt piisavalt tööjõudu võtta.

Allikas: Kersti Kaljulaidi facebook.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751