Maamessi maanädal kuulutatakse Tartus avatuks kartuliteemalise sündmusega

Teisipäeval, 23. aprillil toimub Tartu Raekoja platsil traditsiooniks kujunenud Maamessi maanädala avatseremoonia, mis sisustatakse sel korral kartulitemaatiliste tegevustega.

Maamessi maanädal kuulutatakse Tartus avatuks kartuliteemalise sündmusega  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Maanädal avatakse südapäeval, kui messikorraldajad küsivad Tartu linnapealt Urmas Klaasilt võimu sümboolselt nädala lõpuni maameeste kätte. Sellele järgneb kahetunnine programm, kus tutvustatakse tänavust Maamessi ning viiakse läbi kõiksugu jõukatsumusi. “Maamessi tänavuse graafika keskmes on kartul. Soovime messiga ja maanädala avasündmusega kartulile kui eestlaste jaoks väga tähtsale toidukultuurile tähelepanu tõmmata,” rääkis Maamessi projektijuht Margus Kikkul.

Koostöös Eesti Põllumajandusmuuseumiga toimuvad mitmesugused võistlused, muuhulgas saab linnarahvas end proovile panna kartulisortide äratundmises, kartulikoti aja peale hoidmises ja kartuli koorimises ning mängida köögiviljakabet. Eesti Taimekasvatuse Instituut tutvustab aga erinevaid kartulisorte ning räägitakse kartuli aretusest ja kasvatamisest.

Raekoja platsil toimub ka põllumajandustehnika näitus, kus saab uudistada vanaegset traktorit ja kartulipanemismasinat ning moodsaid põllutöömasinaid. Lapsed saavad meelt lahutada ponisõiduga.

Maanädala avasündmus algab kell 12.00 ja kestab kella 14ni.

Maamess avatakse külastajatele aga neljapäeval, 25. aprillil kell 10.00.

Uuri lisa: www.maamess.ee

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kerto Kangur
Kerto Kangurreklaamimüügi projektijuhtTel: 569 18 931