Autor: Põllumajandus.ee • 23. mai 2019

Leedo lihatööstus näitab mitut miinust

Vjatšeslav Leedo.
Foto: Erik Prozes
Vjatšeslav Leedole kuuluv Saaremaa Lihatööstus kaotas eelmisel aastal käivet, kasumit ja kümneid töötajaid.

Lisaks oli ettevõte eilse seisuga maksuametile võlgu 67 949 eurot.

Saaremaa Lihatööstus teenis eelmisel aastal 18,31 miljoni eurose käibe juures 0,19 miljonit eurot tegevuskasumit. Aasta varasemaga võrreldes kahanes ettevõtte müügitulu 7,71 protsenti ja tegevuskasumi rentaablus oli 1,02 protsenti, mis tähendab aastast muutust -60 protsendipunkti. "Käibe kahanemise peamiseks põhjuseks oli Selveri lihalettides tegevuse lõppemine," kirjutab ettevõte aruandes.

2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 19,84 miljonit ja tegevuskasum 0,50 miljonit eurot, selgub Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest.

Eelmisel aastal töötas ettevõttes 192 töötajat, kusjuures aastaga kahanes töötajate arv 41 võrra.

Saaremaa Lihatööstus OÜ omanik on VL Investeeringud OÜ, mis kuulub täielikult Vjatšeslav Leedole. Ettevõtte juht on Kristjan Leedo.

Püüab 23 miljoni eurost käivet

Selle aasta eesmärkidest rääkides viitab ettevõte juba 2010. aasta alguses koostatud äriplaanile, kus on kirjas eesmärk saavutada 2023. aastal ettevõtte müügikäive 23 miljonit eurot ja puhaskasumi marginaal vähemalt 5%. Samuti on eesmärk saavutada 2023. aastal ekspordikäibe osakaaluks vähemalt 6,5% käibest.

Ettevõtte juhtide hinnangul on lihatööstuse edasise tegevuse edukuse tagamiseks vaja pöörata tähelepanu mitmele arengut pidurdavale asjaolule, näiteks tuleb laiendada müügivõrku ja põhirõhk peab olema eksporditurgude arendamisel. Sel aastal on ettevõttel kavas investeerida seadmetesse ja täiendada IT-süsteeme, et tagada tootmisprotsesside täpsem kajastamine ja tooraine liikumise parem jälgitavus.

Loe täismahus artiklit Äripäeva veebist.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105