Autor: Põllumajandus.ee • 24. oktoober 2019

M.V.Wool viib kuumsuitsutatud lõhe ja forelli tootmise üle Harku tehasesse

AS M.V.Wool teatas Veterinaar- ja Toiduametile (VTA), et võtab kasutusel meetmeid toidu puhtuse tagamiseks Vihterpalus asuvas tehases. Sellele vaatamata tegi VTA ettekirjutuse, mida ettevõte on asunud täitma.
M.V.Wooli tootmine.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

M.V.Wool otsustas lõpetada kuumsuitsutatud lõhe- ja forellitoodete tootmise Vihterpalu tehases ning viia see üle Harku tehasesse. Sarnaselt Harku tehasele toimus suurpuhastus ja desinfitseerimine Vihterpalu tehases, seda 18.–20. oktoobril. Samuti kasutab ettevõte uudset puhastusainet iganädalasel tehase desinfitseerimisel ning puhastab iga päev seadmeid ja tarvikuid, teatas M.V.Wool.

LOE LISAKS:

VTA tegi listeeria tüve ST1247 esinemise kahtluse tõttu täiendavad ettekirjutused

Listeeriaskandaali uus osaline: ärge sööge plekilisi õunu

VTA võttis 9. oktoobril 2019 Vihterpalu tehases toidu- ja uhtmeproovid ning VTA labori väitel tuvastati listeeriat ühes tootes, kuumsuitsutatud lõheribis, millest võetud viiest osaproovist oli üks positiivne. VTA ei määranud listeeriabakteri kogust ühes grammis tootes kus kehtib Euroopa Liidu piirmäär 100 ühikut (Lm (cfu/g)), mis on ka tarbijale ohutu.

Terviseameti labor ei kinnita listeerialeidu tootes

M.V.Wool lasi Terviseameti nakkushaiguste laboril analüüsida ettevõtte Vihterpalu tehases võetud tooteproove, mis olid VTA ametniku poolt pitseeritud ning tulemused ei näita listeeria esinemist.

Vihterpalu tehase tootmisest võetud 15 proovis leiti listeeriat rookimisruumis asuvalt lõikelaualt ja suitsukala jahutusruumi trapist.

VTA teatas sel nädalal ka M.V.Woolile 3. oktoobril 2018 võetud proovist, mis Euroopa Riikliku Referentlabori 10. juulil 2019 välja antud teate kohaselt näitas sekveneerimistulemus listeeriatüve ST1247 esinemist.

VTA on küsinud M.V.Woolilt ärisidemete kohta nelja Eesti ettevõttega, millest üks oli täna VTA poolt nimetatud OÜ Peetsman. Ülejäänud ettevõtetest ühele ei ole M.V.Wool kala müünud. Juhul kui nende toodetest leiti tüvi ST1247, siis selle algallikas ei saa olla M.V.Wool.

M.V.Wool on seisukohal, et ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning on välistatud nende kalatoodete kahjulik mõju inimeste tervisele. M.V.Wool teeb alates selle aasta kevadest tihedat koostööd VTA-ga ning järgib VTA poolt kehtestanud nulltolerantsi nõuet listeeriabakterile tehases.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105