Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Põllumajandus.ee • 29. oktoober 2019

Peremehe parem käsi – abiks igale põllumehele

Scandagra Eesti AS on valmis saanud järjekordse teatmiku „Peremehe parem käsi“, mis on põllumehele abiks tema tegemistes - kui tekib küsimusi sordivaliku, kultuuride väetamise, umbrohtude, haiguste- ning kahjuritõrje kohta.
Nisu katsed Scandagra põllupäeval Rannu Seeme OÜs.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Teatmiku „Peremehe parem käsi“ autoriks on agronoom Tiiu Annuk. „Ma nimetaks end pigem teatmiku koostajaks,“ sõnas Tiiu Annuk esmalt tagasihoidlikult. „Teatmik tuli välja kolmandat korda ja praeguse seisuga on sarnane raamat ilmunud iga viie aasta tagant. Arvan, et see on sobilik aeg, kuna tänaseks on toimunud palju muudatusi taimekasvatuse vallas.“

Küsimusele, miks sellist teatmikku tänapäeval vaja on, vastas Annuk, et kuigi digitaalselt on tõesti palju infot võimalik leida, siis on jätkuvalt neid, kes armastavad lugeda paberraamatuid. „Ma usun, et on palju taimekasvatusega tegelevaid inimesi, kes armastavad hoida raamatut käes ja vajadusel lehitseda. Sellest raamatust on mugav kiiresti infot leida, kuna kogu materjal on ühes kohas koos. Nii võib raamatut hoida käepäraselt kontoris, autos kui ka näiteks traktoris,“ sõnas ta. „Näiteks on vaja mõnda preparaati otsida, vaadata toimespektrit, mille saab sealt kiiresti kätte. Tuvastada mõnda puudushaigust, lugeda täpsemalt mõnest kahjurist või taimehaigusest ning leida kohe kiiresti sobivaid lahendusi jne.“

Autori sõnul hõlmab uus teatmik praktiliselt kogu taimekasvatusvaldkonda, alates taimede kasvufaasidest, toitumisest, väetamisest, puudushaigustest, sortidest ja palju muud uut ja huvitavat informatsiooni. Lisaks on taimekahjurite ja haiguste osa. Kõikide osade juures on ka täiendavalt nii toodete kirjeldused kui tabelid. Kindlasti leiab igaüks sealt endale vajalikku informatsiooni.

OLED OODATUD RAAMATU ESMAESITLUSELE

Scandagra Eesti AS korraldab 31. oktoobril kell 16.00 ettevõtte Tartu kontoris (Turu 34B Tartu) raamatu esmaesitluse, kus on kohal ka raamatu autor Tiiu Annuk.

Kõik, kes esitlusele tulla soovivad, peaksid sellest enne teada andma oma piirkonna müügiesindajale, kelle kontaktid leiate SIIT.

„Ootame kohale kõiki huvilisi ja loomulikult olen ise ka kohal, et tutvustada raamatu ülesehitust ja kasutusmugavust. Kuna esimesed raamatud said koostatud nii Farmplant Eestis kui Scandagras töötades, siis oli see loomulik jätk, et teeme selle ikka ära, kuigi ma ise enam Scandagras tegev pole. Heade partneritega on ikka koos meeldiv tegutseda,“ kutsus Tiiu Annuk kõiki põllumajandustootjaid ja koostööpartnereid esitlusele.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105