Autor: Liina Laks • 15. november 2019

Lerøy Seafood kasvatas käivet, aga kaotas suurelt kasumis

Norra kalatootja käive kasvas 14%, kuid kasum kahanes ligi 40%.
Foto: AP/Scanpix

Lõhetootja müügitulu jäi kolmandas kvartalis 5,1 miljardi Norra krooni (0,5 miljardi euro) juurde, mida on 14% rohkem kui aasta varem.

Seevastu kahanes ärikasum 7% ning puhaskasum vähenes tervelt 37%, mis tähendab, et kasum aktsia kohta kahanes 0,9 kroonilt 0,57 kroonile (0,09 eurolt 0,06 eurole). Ärikasum vähenes 691 miljonilt 442 miljonile kroonile (43,9 miljonile eurole). Lerøy tõi ise välja, et lõhe hind kukkus samal ajal 11%.

Samas tuleb rõhutada, et üks ühele numbreid võrrelda ei saa, sest firma hakkas tänavu kasutama uut IFRSi raamatupidamissüsteemi, mis tõi kaasa numbrite erinevuse eelmise aastaga võrreldes.

Ettevõte kirjutas kommentaariks, et lõhe hind on olnud kolmandas kvartalis nõrk, samuti on Lerøyd tabanud terve käesoleva aasta jooksul tootmiskatkestused.

"Juhid ei ole arengutega rahul, aga on uusi initsiatiive ja tehtud investeeringuid arvestades kindlad, et need toovad kaasa positiivse arengu tulevatel aastatel,“ teatas ettevõte. Samuti kinnitasid juhid, et neljanda kvartali tulemused tulevad kindlalt paremad kui kolmanda kvartali numbrid.

Lerøy Seafoodi aktsia kaupleb 55 Norra krooni tasemel. Käesoleva aasta jooksul on aktsia odavnenud 5%, viimase kolme aastaga kallinenud aga 45%.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105