Autor: Mait Kraun • 2. detsember 2019

Deere & Co prognoosid valmistasid pettumuse

Deere & Co.
Autor: Shutterstock
Põllumajandustehnikat tootva Deere & Co avaldatud prognoosid olid oodatust tagasihoidlikumad, sest USA-Hiina kaubandussõda on jätkuvalt kestmas ning põllumehed väldivad kehvad kasvutingimuste tõttu oma masinate väljavahetamist, vahendab Bloomberg.

Nõudlus põllumajandustehnika järele on viimasel ajal nõrgenenud. Põllumehed kardavad, et kaubandussõda vähendab nõudlust nende toodangu järele. Ka ehitusega seotud seadmete müük on langemas.

Deere & Co värske tegevjuht John May prognoosib, et 2020. majandusaasta puhaskasum saab olema 2,7-3,1 miljardi dollari vahemikus. Analüütikud ootasid keskmiselt prognoosiks 3,46 miljardit dollarit.

“Väljavaade tundub liialt konservatiivne,” ütles Bloomberg Intelligence’i analüütik Chris Ciolino. “Uus tegevjuht on lati väga madalale seadnud ning pooldab ettevaatlikku lähenemist, sest põllumeestega on seotud palju ebakindlust.”

Deere & Co aktsia on täna pärast tulemuste teatamist odavnenud 4,5 protsenti, 168,7 dollarini, mis on madalaim tase alates 10. oktoobrist.

Deere & Co majandusaasta neljanda kvartali kohandatud kasum aktsia kohta langes 16 sendi võrra, 2,30 dollarini. Analüütikud ootasid kasumiks 2,13 dollarit. Käive kasvas 4 protsenti, 8,7 miljardi dollarini.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751