Jaanus Vogelberg • 6 detsember 2019

Maaeluministeeriumi hinnangul polnud M.V.Wooli sulgemiseks ministri heakskiitu vaja

M.V.Wooli Harku tehas   Foto: Liis Treimann

Siseminister Mart Helme ja keskkonnaminister Rene Kokk saatsid eelmisel nädalal maaeluministeeriumile arupärimise selle kohta, miks suleti M.V.Wooli kalatööstus ilma ministri määruseta. Ministeeriumi asekantsleri selgituse kohaselt on määrust vaja ainult siis, kui tegu on suuremat sorti kriisiga.

Teadupärast lahkus maaeluminister Mart Järvik ametist samal päeval, kui tehasele ettekirjutus tehti. Sellele nüansile on hiljem meedias korduvalt tähelepanu juhitud.

Ministeeriumi asekantsler Marko Gorban vastas esmaspäeval, et ministri määrust on vaja siis, kui tegevuse peatamine on osa suuremast toiduohutusega seotud kriisist, mis nõuaks toidu käitlemise peatamist kõigis käitlemisvaldkondades kogu käitlemisahela ulatuses. Veterinaar- ja toiduamet pole aga ministeeriumile viidanud, et sellist suuremat sorti kriisi oleks.

Amet sulges M.V.Wooli tootmise ettekirjutusega. See on Gorbani hinnangul samuti lubatav meede, mis on mõeldud konkreetsele üksikjuhtumile, mitte aga laiaulatuslikule kriisile reageerimiseks.

Jaga lugu:

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150