Autor: Põllumajandus.ee • 20. detsember 2019

M.V.Wooli tehastes lõppes süvapuhastus

M.V.Wool AS lõpetas ligi kuu aega väldanud süvapuhastuse ettevõtte tootmis- ja laohoonetes. Süvapuhastus on lõppenud nii M.V.Wooli Vihterpalu kui ka Harku tehases, teatas ettevõte.
M.V.Wooli tehas
Foto: Liis Treimann

„M.V.Wool tegi koos professionaalsete puhastusfirmadega tehastes põhjaliku puhastuse, mille käigus desinfitseerisime ja steriliseerisime tootmispindu ja seadmeid kõikides ruumides,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

13. novembril Veterinaar- ja Toiduametile (VTA) esitatud puhastuskava väljatöötamisel arvestas M.V.Wool mitmete erivaldkondade ekspertide arvamustega. Puhastuse käigus pesti ja desinfitseeriti esmalt seadmed ja ruumid, seejärel võeti osadeks lahti seadmed, mille kõik pinnad pesti keemiliste pesu- ja desoainetega ning steriliseeriti. Lisaks seadmetele steriliseeriti kõrgel temperatuuril kõik töövahendid. Süvapuhastus oli täiendav meede lisaks ettevõttes alaliselt toimuvatele regulaarsetele puhastustöödele. Süvapuhastus algas peale VTA 25. novembri 2019 ettekirjutust.

„Oleme võtnud Vihterpalus peale süvapuhastust enesekontrolli raames 20 pinnaproovi, mis Terviseameti ja Icosagen AS-i akrediteeritud laborite analüüsi põhjal olid puhtad. Vihterpalus on võtnud proovid ka VTA ning järgmisena edastame ametile taotluse proovide võtmiseks Harku tootmisüksuses,“ lisas Vetevool.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960