Autor: Äripäev • 20. detsember 2019

VTA juht vahetab riigitöö erafirma vastu

Veterinaar- ja toiduameti juht Indrek Halliste
Autor: Andras Kralla
Hansabussi nõukogu nimetas ettevõtte uueks juhatuse esimeheks senise veterinaar- ja toiduameti juhi Indrek Halliste, kes asub kontsernis tööle järgmise aasta veebruari alguses.

Kontserni senine juhatuse liige Kalmar Meidla jätkab Hansabussi juhatuse liikmena, teatas Hansabuss.

Indrek Halliste töötas viimati veterinaar- ja toiduameti juhina, amet jäi hiljuti maaeluministri Mart Järviku kriitika alla seoses listeeriajuhtumitega kalatööstuses M.V.Wool.

Hansabussi nõukogu esimehe Neeme Tammise sõnul otsis ettevõtete kontsern uut tegevjuhti viimased 3–4 kuud. „Avalikku konkurssi me ei korraldanud, kuid rääkisime mitme tugeva juhiga. Juhatuse liikme leping on tänaseks allkirjastatud ja meil on hea meel, et Indrek otsustas meiega liituda,“ sõnas Tammis.

Viimased pool aastat Hansabussi tegevjuhina töötanud Kalmar Meidla jätkab samuti kontserni juhatuses. „Kalmar on läbi ja lõhki bussitranspordi inimene, meeskonna üks raudvara,“ lisas Tammis.

Indrek Halliste sõnul sai otsustavaks teguriks soov end realiseerida erasektoris. „Alustasin oma töömehekarjääri erasektoris, peale mida olin pikka aega erinevates riigiametites. Olen seda meelt, et tuleb kasuks nii igale juhile endale kui laiemalt ühiskonnale, kui juhid võtavad vastutust nii avalikus kui erasektoris. Hansabussi kontsern on silmapaistev, nullist loodud ettevõtete grupp, mille omanikul on selge nägemus ja ootus kontserni edasise arengu osas. Loodan anda selle ambitsioonika plaani teostamisel oma panuse,“ ütles Halliste.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751