Autor: Põllumajandus.ee • 13. veebruar 2020

Kuidas kaitsta silopalle lindude ja näriliste eest?

Selleks on olemas lihtne lahendus, nimelt toob Rani Plast sel kevadel turule mürgivaba ja ökoloogilise lisandiga pallikile, mis on mõeldud just lindude ja näriliste tõrjumiseks.
Turule on tulemas uus toode - RaniRepel.
Autor: Scandagra Eesti AS

Uue toote RaniRepeliga pakitud pallid on kindlalt kaitstud nii vareste, ronkade, rottide kui hiirte rünnakute eest, mis võivad varudele laastavalt mõjuda. Tootmise ajal kilesse pressitud tõrjegraanulid sisaldavad lindudele ja närilistele ebameeldivaid aineid, kuid ei kahjusta loomi ega mõjuta silo kvaliteeti.

Rani Plast on võtnud kuulda oma põllumajandusettevõtjatest kliente, kes on tuvastanud lindude ja näriliste rünnakutest põhjustatud pallide saastumist ja lagunemist ning on vastuseks välja töötanud uue toote. Rikutud pallikile võib põllumajandustootjatele kaasa tuua kulukaid ja aeganõudvaid parandustöid või varude täieliku kaotuse. RaniRepeli eesmärk on seda riski oluliselt vähendada.

Auhinnatud tõrjevahend. Euroopa Liidu reguleerivad asutused on mürgivaba tõrjelisandi heaks kiitnud, see vastab biotsiidide määrustele ja on ringlussevõetav. Tõrjevahend on ka juba paljudes riikides auhindu võitnud.

Mitmed välikatsed on näidanud näriliste ja lindude rünnakute arvu vähenemist ja loomakasvatajad on pärast RaniRepeli kasutuselevõttu teada andnud, et pallide kahjustused on oluliselt väiksemad.

Eestisse on RaniPlast jõudmas peagi ning toodet on võimalik eeltellida Scandagra Eesti AS kaudu.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751