Autor: Põllumajandus.ee • 1. juuni 2020

Vargad otsivad taas ülikalleid traktorite GPS seadmeid

Lähiajal on politsei registreerinud taas hulgaliselt põllumajandusmasinate GPS seadmete vargusi, mille kogukahjud ulatuvad kümnetesse tuhandetesse. Rapla- ja Järvamaal toimund vargustes kahtlustatakse eelkõige välismaiste numbrimärkidega sõidukitega liikuvaid kurikaelu.
Vargad otsivad taas ülikalleid traktorite GPS seadmeid.
Foto: Pixabay

Kui Salva Kindlustuse ühelt kliendilt varastati põllumajandusmasina kabiinist ja katuselt GPS antenn ja monitor, millega tekitati kahju kuni 12 000 euro väärtuses, siis ainuüksi 22. mai öösel teatati Politsei- ja Piirivalveametile kokku viiest sarnasest juhtumist. Kogukahju on kümnetes tuhandetes eurodes.

Sarnased varguste lained toimusid ka möödunud suvel, kui ühe kuu jooksul tekitati kahju, mis ületas 100 000 euro piiri. Suure rahalise kahju kõrval on kindlasti oluline ka ajaline kadu, mis tekib pooleli jäänud tööst.

Politsei teatas, et üheks kahtlusaluseks on Rapla-Juuru maanteel märgatud välismaiste numbrimärkidega heledat värvi väikekaubikut. Kõigil, kes võisid antud sõidukit näha või omavad selle kohta infot, palutakse politseiga ühendust võtta.

Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt märkis, et kindlasti peaksid traktorite ja kombainide omanikud ka ise olema veidi hoolsamad ja võtma selle mõne lisaminuti, et oma seadmete turvalisus tagada. „Enamikul masinatel on võimalik GPS-seadmed ja antennid mõne lihtsa liigutusega eemaldada ja turvalisse kohta tööpäeva lõpuks hoiule viia,“ märkis Kivirüüt.

Politsei jagas varguste ennetamiseks ja varaste tabamiseks soovitusi ka enda poolt:

• Pargi masinad turvalisse, valvega varustatud kohta või lukustatud garaaži.

• Kontrolli, et valveseadmed vaataksid õigesse suunda ning oleksid töökorras.

• Anna vargusest politseile koheselt hädaabinumbril 112 teada.

• Kel on oma ettevõtte territooriumil kaamera ning selle silm on tabanud kahtlast liikumist, kahtlasi sõidukeid või inimesi, palume tähelepanekud samuti politseile edastada. Iga taoline infokild on politseinikele uurimises vajalik selleks, et jõuda võimalike kahtlusalusteni.

Samuti tuleks oma põllutöömasinaid kindlustades veenduma, et kindlustuse hulka oleksid arvatud ka kõik võimalikud lisaseadmed.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960