Autor: Põllumajandus.ee • 11. juuni 2020

Bayer ja YARA: Põllupäev on seal, kus oled sina!

Eesti tipptegijate virtuaalne põllupäev toimub juba täna, 11. juunil, algusega kell 14.00. Virtuaalne põllupäev toimub leheküljel põllupäev.ee. Registreeru ja varu aega kuulamiseks!
Talirapsi katsetes on fookus kevadisel taimede kasvu reguleerimisel.
Foto: Unsplash

Bayer ja Yara on sel aastal rajanud Valgamaale Puide talu ja Lääne-Virumaale Viru Seemne talinisu ja talirapsi põldudele taimekaitse ja väetamise katsed, mis keskenduvad fungitsiidide maksimaalsele võimekusele ja võtavad fookusesse kevadise väetamise tähtsuse.

Põllupäev on seal, kus oled sina!

Eesti tipptegijate virtuaalne põllupäev toimub 11. juunil 2020 kell 14:00.

Asukoht arvutiekraanil, tahvelarvutis, nutitelefonis või targa teleri ekraanil.

Registreeru üritusele SIIN.

Puide talu ja Viru Seeme talinisu- ja talirapsikatsed on rajatud just eesmärgiga praktiliselt ja suurtel tootmispõldudel tõestada, et efektiivsed fungitsiidid on kindel garantii saagipotentsiaali realiseerimiseks. Selleks kasutatakse nii talinisu kui talirapsi katsepõldudel pigem fungitsiidide registreeritud kasutusnormide kõrgemaid kulunorme. Sellise lähenemisega tõestatakse, et läbimõeldud korraliku fungitsiidide kulunormi kasutamisel on võimalik hoida taimed kogu hooaja vältel haigustest nõrgestamata. Lõpptulemusena tõestatakse fungitsiidide mõju ka katsepõldude saagi kogunäitajate tulemustes, nii tonnides kui kvaliteedinäitajates.

Talirapsi katsetes on fookus kevadisel taimede kasvu reguleerimisel kaks-ühes kasvuregulaator-fungitsiidiga Tilmor, millega tagatakse konkurentsitult parim haiguste tõrje kõigi oluliste majanduslikku kahju tekitavate rapsihaiguste vastu. Õitsemisaegselt ajastatakse õige tõrjeaeg fungitsiidiga Propulse, mis tagab täieliku tõrje valgemädanikule ja kuivlaiksusele. Kui juurde lisada veel Dekalb rapsisortide tugevused, nagu näiteks kõtrade purunemiskindlus ja vastupidavus stressitingimustele, on võimalik saavutada rapsipõldudel kõrge õlisisaldusega saak.

Talinisu põldkatsetes saadakse võrrandiga 1+1 vastuseks 3 ning seda fungitsiididega Input ja Ascra Xpro. Need fungitsiidid on end juba varasematel aastatel tõestanud kogu Eestis erinevatel teravilja tootmispõldudel. Virtuaalse põllupäeva talinisu katsetes tuuakse välja mõlema fungitsiidid tõeline võimekus.

Väetamise poole pealt keskendutakse virtuaalse põllupäeva katsepõldudel samuti taliviljadele, täpsemalt siis talinisule ja talirapsile. Eesmärgiks ei ole näidata ainult ühe toote efektiivsust, vaid kompleksse väetamise koosmõju, sest nii nagu põllumajanduses üldiselt, tuleb pidevalt arvestada mitmete tegurite kooslust, nii on see ka väetamises.

Leheväetiste puhul on fookuses taas kultuuri vajadusest lähtuvad tooted - teraviljadel YaraVita Gramitrel ja talirapsil YaraVita Brassitrel. Lisaks veel Kombiphos’i kasutamine varakevadel, et anda taimedele lehekaudse fosforiga lisa energiasüst juurestiku arendamiseks. Samuti ka boori kasutamine nii rapsil, kus tema olulisus on laialdasemalt teada, kui uudisena ka teraviljadel, mis on viimase aasta kuumem teema.

Korraldajad on põllupäev.ee lehele lisanud juba hulganisti videomaterjali, millega on hea enne otseülekannet tutvuda, et teemasse sisse sukelduda.

Osale kindlasti Eesti tipptegijate virtuaalsel põllupäeval, mis toimub täna, 11. juunil. Üritus toimub eelregistreerimisega, seega pane end kirja leheküljel põllupäev.ee!

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960