Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 17. august 2020

AK põllupilt: külvitööd on täies hoos

Saagikoristus on käimas, enamus taliviljast on koristatud, nüüd on järg suviviljade käes. Samal ajal tuleb ka uus talivili maha külvata. Videoblogist AK põllupilt: Virust Võruni saab teada, mis seisus ollakse hooaja põllutöödega ja mis töid tuleb planeerima hakata.
AK põllupilt: külvitööd on täies hoos
Autor: BASF

Kätte ongi jõudnud see kõige olulisem aeg - saagikoristus, terve kasvuhooaja jooksul pikalt oodatud moment, kui saab hakata tibusid lugema. Teisalt on ka aeg uueks alguseks - taliviljade külvide ettevalmistuseks, külvamiseks ja ka taimekaitseks.

BASFi agronoomid Alo Põldmaa ja Kristjan Kasearu annavad ülevaate, mis neil hetkel kodupõldudel toimumas ning jagavad mõttekäike järgnevatest töödest.

Mõlema agronoomi sõnul on neil puhkus, mis siis vabastab BASFi töökohustustest, aga mitte põllumehe omadest. Nii käib nende põldudel talirapsi külv ja kohe sellele järgnevad taimekaitsetööd. Millest täpsemalt juttu on, saad vaadata videoblogist.

BASFi Eesti müügijuht Margus Saviste oli aga möödunud nädalal Järvamaa põldudel, kus uuris kuidas on põllumeestel talirapsi külvid läinud ja jagas infot herbitsiidide sügiseseks kasutamiseks.

Vaata videoblogi AK põllupilt: Virust Võruni SIIT.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616