Autor: Põllumajandus.ee • 10. september 2020

Tule taimetervise teemapäevale botaanikaaeda

Rahvusvahelise taimetervise aasta tähistamiseks korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusamet ja Põllumajandusuuringute Keskus taimetervise teemapäeva, mille raames tehakse teatavaks siseriikliku taimetervise aasta fotokonkursi parimad fotod ja istutatakse Tallinna Botaanikaaeda rahvusvahelisele taimetervise aastale pühendatud puu.
Tule taimetervise teemapäevale botaanikaaeda.
Foto: Põllumajandusuuringute Keskus

Teemapäeval on võimalik tutvuda taimetervise teemalise rändnäitusega, uurida täpsemalt, millega tegeleb Põllumajandusameti taimetervise ja aianduse osakond ning Põllumajandusuuringute Keskuse taimetervise ja mikrobioloogia labor.

Lisaks tegevused lastele ja jalutuskäik botaanikaaias, mille raames räägitakse aias leiduvatest kahjustajatest ja taimehaigustest.

Ürituse päevakava on järgmine:

11:00-12:00 Taimetervise teemapäeva avamine ja siseriikliku fotokonkursi parimate autasustamine Botaanikaaia Talveaias (osalemine kutsetega).

12:00 Rahvusvahelisele taimetervise aastale pühendatud puu istutamine botaanikaaia territooriumile.

12:30-17:00 Tegevused botaanikaia Palmimaja esisel platsil (tegevused jätkuvad päeva lõpuni):

- Põllumajandusamet selgitab karantiinsete (ehk ohtlike) taimekahjustajate olemust ja seda, kuidas nad võivad levida + mida peaks reisija teadma kolmandast riigist reisilt tulles kui on soov kaasa tuua taimi ja taimseid saadusi – mida on lubatud tuua ja mida mitte. Lastele tegevused: joonistamine, ristsõnade ja nuputamisülesannete lahendamine. Kõikide lahendajate vahel loositakse välja Põllumajandusameti poolt koostatud kogupere lauamäng "Tunne taimekahjustajaid";

- Põllumajandusuuringute Keskus tutvustab, kuidas võtta taimsest materjalist proove ning kuhu neid on võimalik tavakahjustajate määramiseks saata, kaasas on näidised kahjustajatest, proovivõtu tarvikud ja juhendid.

13:00-13:30 Taimetervise teemalise roll-up rändnäituse tutvustus botaanikaaia Talveaias.

Näitus tutvustab, millega tegeleb taimetervise valdkond ja miks on taimede tervise hoidmine oluline. Valdkonnast räägivad lähemalt Põllumajandusameti ja Põllumajandusuuringute Keskuse esindajad.

13:30-14:00 Taimetervise teemalise roll-up rändnäituse tutvustus vene keeles.

14:00-15:00 Loeng.

15:00-16:00 Ekskursioon botaanikaaias: "Taimekahjustajad ja -haigused aiakultuuridel".

16:00-16:30 Taimetervise teemalise roll-up rändnäituse tutvustus.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960