Autor: Põllumajandus.ee • 26. november 2020

Tarmo Tamm: põllumehed vajavad kindlust homse ees

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kohtus eile Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoja ning Eesti Noortalunike esindajatega, et saada ülevaade põllumajandussektori hetkeseisust. Muuhulgas tuli juttu ka põllumajandustoetustest järgmise aasta riigieelarves.
Tarmo Tamm: põllumehed vajavad kindlust homse ees
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Põllumajanduskoja juht Roomet Sõrmus ütles veebiplatvormil toimunud kohtumisel, et põllumajandussektorile on üleminekutoetused selgeks indikaatoriks, kuidas riik panustab sektori üldisesse toimimisse ja selle arengusse. Tema sõnul on küll positiivne, et peaminister Jüri Ratas võitles Eesti põllumeestele välja lisaraha järgmiseks Euroopa Liidu eelarveperioodiks, aga kui me soovime, et Eesti põllumehed oleksid edukad ja tuleksid paremini toime, siis peavad ka siseriiklikud toetused suuremat tuge pakkuma.

Keskerakondlasest Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Tarmo Tamme sõnul peaks põllumajandussektori toetamine olema riigi jaoks suurem prioriteet nii nagu see oli eelmises valitsus. „Kui Keskerakond hakkas valitsusvastutust kandma, siis maksti üleminekutoetusi kolmel aastal maksimaalses määras. Seetõttu on põllumeeste mure hetkel igati mõistetav, sest me oleme oma naaberriikidega tugevas turukonkurentsis,“ ütles Tamm. „Lisaks ühisel turul toimetamisele, võimaldavad riiklikud toetused paljudel põllumeestel üldse toime tulla ja tootmisega jätkata, kuid teisalt pakuvad need ka olulist kindlust tuleviku ees,“ lisas Tamm.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooniga kohtusid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, Sivar Irval – Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees ja Kalle Hamburg – Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu esimees.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960