Autor: Põllumajandus.ee • 15. jaanuar 2021

eAgronom käivitas koostööprojekti sidehiid T-Mobile’ga

Põllumajandustarkvara teenuseid pakkuv eAgronom ja telekommunikatsiooni suurettevõte T-Mobile käivitasid ühisprojekti raames Poola riigi esimese e-põllumajanduse võrgu. Võrk kasutab asjade internetile mõeldud Narrowband-IoT tehnoloogiat.
eAgronom käivitas koostööprojekti sidehiid T-Mobile’ga.
Foto: eAgronom

Teraviljatootjatele digitaalsete lahenduste loomisele spetsialiseerunud ettevõte eAgronom on loonud sensorite tarkvaralise poole ning integratsioonid eAgronomi tarkvaraga.

eAgronomi ja T-Mobile koostöös loodud lahendust kasutavad põllumajandustootjatel on igal hetkel ligipääs põllu niiskuse, pinnase- ja õhutemperatuuri andmetele. Mõõtmisi tehakse iga kümne minuti järel. Need andmed võimaldavad paremini kavandada külvi ja põllukultuuride hooldamist, optimeerida väetiste kasutamist ja kavandada saagikust. Lahendus on integreeritud eAgronomi platvormiga, kuhu andmed salvestatakse ja mis võimaldab neid järgnevalt analüüsida.

Projekti on kaasatud ka teine Eesti iduettevõte SuperHands, kes on projekti riistvara-partner. SuperHands andurid on isemajandavad - nende paigaldamine ei nõua täiendava infrastruktuuri, näiteks kaablite, paigaldamist. Paigaldamine on lihtne ja intuitiivne ning seadme aktiveerimine käib nutitelefoniga. Andurid on läbi IoT võrgu ühendatud pilvega, kasutades usaldusväärset mobiilsidetehnoloogiat, mis on mõeldud kasutamiseks maapiirkondades ja kohtades, kus tavalise GSM-võrgu signaal võib olla nõrgem. Asjade interneti võrgus suhtlemine võimaldab sujuvat ja energiasäästlikku andmeedastust mis on oluliselt madalama signaalisagedusega kui varasemad mobiilsidetehnoloogia (2G/3G/4G/5G).

Sarnane lahendus on Eesti põllumeestele olnud kättesaadav juba eelmisest aastast ning Eestis pakuvad asjade interneti võrku nii Elisa kui Telia.

eAgronom on Eesti idufirma, mis nimetati 2019. aasta lõpus Euroopa parimaks nooreks ettevõtteks ja 2020. aastal Poola kõige põllumehe-sõbralikumaks ettevõtteks. eAgronom pakub tehnoloogilisi lahendusi teraviljatootjatele, aidates neil saavutada finantsiliselt ja ökoloogiliselt jätkusuutlik ettevõtte majandamine. Täna tegutseb eAgronom Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis, Rumeenias ja Austraalias.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960