Autor: Põllumajandus.ee • 28. jaanuar 2021

Manalateele on lahkunud põllumees Ants Ossip

Raske on tunnistada kurba tõsiasja, et ootamatult on lahkunud teenekas põllumajanduse edendaja, aretusühistu liige, toimekas ettevõtja, koostööpartner ja hea sõber Ants Ossip.
Manalateele on lahkunud põllumees Ants Ossip.
Foto: Eesti Tõusigade Aretusühistu

Alles hiljuti toimunud põllumeeste ja talunike tänuüritusel tunnustati Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja aumärgiga Eestimaa Heaks inimesi, kes on oma silmapaistva tegevusega andnud olulise panuse Eesti maamajanduse edendamisse. Aumärgi pälvis ka Lääne-Virumaa ettevõtja, Vinimex OÜ juhatuse liige ja omanik Ants Ossip, kes ise ütles tunnustuse kohta nii:

" Niisuguseid asju ei oskagi kunagi oodata. Teed nagu igapäevast tööd ja südamega oled selle kallal. Püüad seda Eesti asja ajada, et oleks meil kõigil parem elu. Eks selle nimel on saanud rügada."

Ants Ossip sündis 18. oktoobril 1948. aastal, oli Lääne-Virumaal Vinni vallas seakasvatusettevõtte Vinimex OÜ juht ja omanik, osales aktiivselt aretusühistu sigade aretusalases töös, oli mitmete aretusühistu nõukogu koosseisude liige. Ants Ossip on kuulunud Vinni valla juhtorganitesse ja oli eduka ettevõtjana piirkonna maa-ja ühiskondliku elu edendaja. Kolleegid pidasid teda seakasvatussektori raudvaraks, kes oli väsimatu töörügaja, põhjalik ja usaldusväärne koostööpartner.

Kaaslaste poolt hinnati tema head huumorimeelt, sõbralikku suhtlemist ja on tema kohta öelnud järgmist:

„Minu jaoks oli Ants hea sõber, kolleeg, oma ala spetsialist, kes oli olemas igal ajal, kui oli vaja temalt küsida tarka-elukogemustest tulevat nõuannet, mõne töise probleemi või mure lahendamiseks või lihtsalt kogemuste vahetamiseks. Ei olnud ühtegi teemat, ka isiklikku, mida ei oleks Antsuga saanud rääkida-arutada! Vestlused kujunesid üsna tihti, lausa tunnisteks! Meelde jääb alatiseks Antsu huumorimeel, siirus, ausus, headus! Lahkunud on suure hinge ja südamega mees! Valus ja kurb!"

„ Ants oli fantastiline inimene. Igas mõttes. Selliseid on väga vähe.“

„Pean Antsu oma eeskujuks ning imetlesin igati tema positiivsust ja elurõõmu. Oleks rohkem sellisei inimesi SUURE algustähega.“

„Aastatepikkune koostöö Antsuga oli väga usaldusväärne, mis sai kokku lepitud, nii ka asjad sujusid. Rõõm oli temaga alati kohtuda ja tulevikuplaane arutada lõbusas ja teemadeküllases aruteluringis.“

In Memoriam Ants Ossip

18.10.1948 - 25.01.2021

Leinas langetame pea ja avaldame sügavat kaastunne lähedastele, sugulastele, sõpradele, töökaaslastele ja kõigile, kellel oli au Antsu tunda!

Eesti Tõusigade Aretusühistu, Viru Lihaühistu, Agribalt AS

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960