Piimafoorumil räägitakse keskkonna- ja kliimasõbralikust tootmisest
Tänasel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) Piimafoorumil räägivad nii Eesti kui rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid piimatootmise trendidest ning ressursse säästvast tootmisest.
Piimatootjate jaoks oli möödunud aasta pigem keeruline.
Foto: Liis Treimann
Piimafoorum jaguneb kaheks teemaplokiks – esimene osa päevast keskendub turuülevaatele, teadusarendustegevusele ja majandusnäitajatele ning teine pool päevast annab ülevaate maaressursi kasutamisest piimatootmiseks ja sellest tulenevatest väljakutsetest.
Kartul on Eesti põllumehe jaoks strateegiline kultuur, ent viimaste aastate ilmastikuolud, taimekaitsepiirangud ja haigustekitajate muutuvad populatsioonid sunnivad kasvatajaid seniseid praktikaid ümber hindama. Veebruari keskel Pajusis toimunud seminar tõi kokku rahvusvahelised eksperdid ja Eesti praktikud, et arutada kartulikasvatuse probleeme lehemädaniku resistentsusest tõhusa umbrohutõrjeni.