Autorid: Ken Rohelaan, Põllumajandus.ee • 27. juuli 2021

Äärmuslikud ilmad räsivad maailma toiduvarusid

Äärmuslikud ilmad on põllumeestele probleeme tekitanud mitmes maailma otsas.
Autor: Raul Mee

Toidu hind võib praegu veelgi tõusta, kuna ekstreemsed ilmastikutingimused on põllumajandust tugevalt laastanud, vahendab Bloomberg.

Üks tugev kannataja on Brasiilia, kus kahe kümnendi külmemad ilmad mõjuvad raskelt maailma suurimale kohviubade tootjale. Kohvi hind on sel nädalal tõusnud 17 protsenti ja ületab nüüd esimest korda pärast 2014. aastat 2 dollari piiri naela (ligikaudu 450 grammi) kohta. Kuid Brasiilia hiljutised külmad ilmad on vaid üks osa sealsete põllumeeste hädadest, sest riiki on sel aastal tabanud ka suur põud, mis on niisutamiseks vajalikud veemahutid ammendanud.

Raskelt läheb ka Hiinal, sest sealne oluline seakasvatuse piirkond on jäänud üleujutuste meelevalda, suurendades loomahaiguste ohtu. Hiina puhul tasub meeles hoida, et 2018. aastal laastas riiki sigade Aafrika katk, mille tõttu farmeritel maha kanda ligikaudu pool seakarjast. Reedel hoiatas Hiina põllumajandusministeerium, et haigused võivad hakata levima nii surnud loomade kui ka saastunud pinnase ja vee kaudu.

Pikemalt loe Äripäevast.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736