Ka Läti liigub karusloomafarmide keelustamise suunas
Eile, 16. septembril saatis Läti Seim edasi mitme erineva fraktsiooni saadiku esitatud loomakaitseseaduse muudatusettepanekud, mis näevad ette karusloomakasvatuse keelu rakendamist alates 2026. aastast.
Juunis liitus karusloomafarmid keelustanud riikidega ka Eesti.
Foto: Liis Treimann
Loomakaitseseaduse muudatusettepanekute järgi keelustaks Läti karusloomafarmid 1. jaanuarist 2026. aastal ning keeld puudutaks ainult karusloomafarmide tegevust, mitte karusnaha müüki ega karusnaha hankimist jahtides. Enne seaduseks saamist peab eelnõu läbima veel kolm lugemist Seimis.
Masinarent ei ole kõigile igas olukorras hädavajalik. Kui traktorid teevad aastas üle tuhande tunni tööd ning rahavoog on niigi tugev, võib masina omamine olla täiesti loogiline valik. Küll aga olukorras, kus töötunde on vähe, töö on hooajaline ja riske tahaks kontrolli all hoida, on masinarent praktiline tööriist.