Varasem vihmaperiood ning piisav soojus oli nälkjate paljunemiseks väga soodne, tänaseks on munadest noored nälkjad väljunud ning asunud aktiivselt toituma.

- Suure osa talirapsi taimedest on nälkjad ära söönud.
- Foto: Karl-Joan Rahusoov
Kuna olulisi kahjustusi tehakse nälkjate poolt juba teraviljakülvidel, siis peaksid erilist tähelepanu pöörama põldude kontrollimisele just need, kes viljelevad minimeeritud harimist ja otsekülvi - kuna mulda liigutatakse vähem või üldse mitte, on nälkjatel paremad ellujäämisvõimalused. Lisaks on palju talirapsipõlde, kus taimik on suhteliselt väike. Kõrgendatud tähelepanu peaks olema põldudel, kus varasemalt on kahjustusi esinenud, sest seal piirkonnas on nälkjate arvukus oluliselt kõrgem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.