Sektori ettevõtjatele luuakse paremad võimalused investeeringuteks

Valitsus kiitis täna, 26. mail heaks "Eesti maaelu arengukava 2014–2020" muudatusettepanekud ning volitas maaeluminister Urmas Kruuset vajaduse korral Eestit esindama arengukava muudatustega seotud läbirääkimistel Euroopa Komisjoniga.
Eesti maaelu arengukava hõlmab perioodi 2014–2022, aastad 2021 ja 2022 on n-ö üleminekuaastad uuele finantsperioodile.
  • Eesti maaelu arengukava hõlmab perioodi 2014–2022, aastad 2021 ja 2022 on n-ö üleminekuaastad uuele finantsperioodile.
  • Foto: Unsplash
Olulise arengukava täiendusena muudetakse põllumajandustoodete töötlejate jaoks abikõlblikuks energia varustuskindluse tagamiseks vajalikud investeeringud. „Eesti toiduainetööstuste esindajad on ühe kõige pakilisema probleemina esile toonud energiajulgeoleku tagamise senisest suuremal määral, mis omakorda on oluline ka meie toidujulgeoleku tagamise seisukohast,” põhjendas maaeluminister Urmas Kruuse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.05.26, 14:49
Ka ainult põllul, farmis või metsas liikuv registreerimata töömasin vajab liikluskindlustust
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub liiklusregistrisse registreerimise kohustus. See puudutab otseselt põllumajandus- ja metsandussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse traktoreid, kombaine ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele