Tähtis pöördepunkt: E-Piima uus tehasekompleks sai pidulikult nurgakivi
3. juunil asetasid maaeluminister Urmas Kruuse, AS E-Piim Tootmine juhatuse esimees Jaanus Murakas ja Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller Paides nurgakivi E-Piima uuele tehasele.
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.