• 12.08.22, 17:04

Septembrist saab taotleda investeeringutoetust energia varustuskindluse tagamiseks

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, millega toetatakse toiduaine- ja joogitööstuste energia varustuskindluse tagamiseks tehtavaid investeeringuid.
Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot.
  • Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot.
  • Foto: Unsplash
Maaeluminister Urmas Kruuse usub, Eesti rahva toitmine on tähtis julgeoleku küsimus. „Toiduainetööstusel on meie igapäevases turvalisuses oluline roll täita, sest nemad katavad meie toidulaua igapäevaselt,“ põhjendas Kruuse oma arvamust. Ta on kindel, et selleks, et suurendada toiudujulgeolekut, tuleb vähendada toidu- ja joogisektori sõltuvust väljastpoolt hangitud energiasisenditest, näiteks fossiilkütustest. „Arvestades toidu varustuskindluse olulisust ning tagamaks ettevõtete toimepidevus muutunud oludes, on riik omalt poolt ettevõtjatele appi tulnud,“ ütles Urmas Kruuse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 13:37
A.Tammel AS alustas FARESIN elektriliste ja tava-teleskooplaadurite maaletoomist
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele