Kuiv kevad Lõuna-Euroopas lükkab mitmes riigis külviaega edasi. See võib aga kaasa tuua toiduainete hinnatõusu kiirenemise.

- Lõuna-Euroopas on muld põllusaaduste külvamiseks liiga kuiv. Mida kauem külviaeg edasi lükkub, seda vähem saaki saadakse.
- Foto: Ernesto Rosé/Scanpix
Umbes 60% Hispaania maapiirkondades valitseb praegu on põud, samuti on halvenenud Itaalia ja Portugali põllumeeste tingimused, kirjutab Bloomberg. Lõuna- ja Lääne-Euroopa kuivale kevadele eelnes ka kuiv ja soe, mis piirab põllumajanduses kasutatava vee kättesaadavust kogu ülejäänud aasta jooksul. Lühidalt öeldes on mitmetel teravilja, puu- ja juurvilja tipptootjatel põllud kuivad ning see kõik mõjutab kogu Euroopa toiduainete hindu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Muuga sadamas laaditi hiljuti laev MV GREEN K MAX 1, mille pardale paigutati 68 500 tonni Eesti nisu. See on erakordne maht, mis näitab nii kodumaise teraviljasektori jõudu kui ka ekspordivõimekust. Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel rõhutab, et taoline operatsioon eeldab sujuvat koostööd kogu väärtusahela ulatuses, head koostööd kokkuostjate vahel ja näitab, et Eesti suudab konkureerida maailma suurimate viljaeksportijatega.