• 08.11.23, 12:08

Teadlased otsivad rapsi peamise kahjuri vastu liigispetsiifilist taimekaitsevahendit

Põllukultuuri rapsi pritsitakse parema saagi saamiseks taimekaitsevahenditega, mis hävitab ka kasulikku elurikkust. Näiteks liblikad, kärbsed, meemesilased, erakmesilased, kimalased ja kiletiivalised armastavad rapsi. Seega on oluline leida rapsi peamise kahjuri hiilamardika vastu liigispetsiifiline taimekaitsevahend, millega ongi Maaülikooli teadlased tegelema asunud.
Oluline on leida rapsi peamise kahjuri hiilamardika vastu liigispetsiifiline taimekaitsevahend.
  • Oluline on leida rapsi peamise kahjuri hiilamardika vastu liigispetsiifiline taimekaitsevahend.
  • Foto: Liis Treimann
Hiilamardikas tuleb põllule rohelise punga faasis, kui raps hakkab alles õiepunga moodustama, toitudes rohelisest õiepungast. See takistab õie arengut ja väheneb kõtrade hulk, mille seemnetest õlisid või biokütuseid toota.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.25, 16:55
Eigo Siimu: põllumajanduses loeb usaldus – kui põllumehel läheb hästi, läheb hästi ka meil
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele