Vee taaskasutamine on paljudes kuivemates riikides olnud tavapraktikaks aastakümneid, samas suunas liigub nüüd ka Eesti. Valitsuse poolt heaks kiidetud veeseaduse muudatus loobki eelduse Eestis vee taaskasutuseks.

- Edaspidi on võimalik täiendava puhastuse läbinud kasutatud veega niisutada põllumajandusmaid ja haljastust.
- Foto: Unsplash
„Oleme Eestis ikka harjunud veerikkusega, kliimamuutuste tõttu aga põuad sagenevad ning mitmetes Eesti piirkondades ei jagu suvisel ajal elanikkonnale piisavalt joogivett. Seega on ka meil aeg hakata vett kokkuhoidlikumalt kasutama,“ lausus Kliimaministeeriumi merenduse ja veekeskkonna asekantsler Kaupo Läänerand, märkides, et loobuda võiks näiteks joogivee puhtusega tarbeveega tänavapesust ja haljasalade kastmisest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Austria hinnatud ökoäkete ja mullaharimiseadmete tootja Einböck on 2025. aastal toonud turule mitmeid uusi seadmeid, mis muudavad mehaanilise umbrohutõrje ja mullaharimise täpsemaks, nutikamaks ja tõhusamaks.